Galaxy S21 serisinin tanıtım tarihinde Huawei etkisi

Samsung Galaxy S21 serisinin şubat yerine ocak ayında tanıtılması bekleniyor. Güney Koreli şirketin neden böyle bir değişikliğe gittiği konusunda ise en somut iddia Reuters tarafından gündeme getirildi.

Reuters’ın haberine göre, Samsung yeni takvimiyle Huawei’nin sıkıntılarından yararlanarak pazar payını artırmayı hedefliyor. Ocak ayında tanıtılacak olan S21 serisinin ay bitmeden satışa sunulacağı belirtiliyor.

Reuters’a konuşan bir kaynak, Huawei’nin elindeki bileşen stoğunun önümüzdeki yılın başlarında biteceğini ve bunun da Çinli üreticiyi zorda bırakacağını belirtti. Çinli Xiaomi ve Oppo’nun da bu durumdan faydalanmayı ve Huawei’den pazar payı çalmayı hedefledikleri de konuşulanlar arasında yer alıyor.

S21 serisinin çıkışının öne alınması, normalden daha geç çıkan iPhone 12 serisiyle aradaki farkı da kapatıyor. iPhone 12’nin çıkışının ekim ayına sarkması, Samsung’a uzun zaman sonra ABD’de Apple’ı geride bırakma fırsatını vermişti.

Canalys’in verilerine göre, Huawei 2020’nin ikinci çeyreğinde küresel akıllı telefon satışlarında Samsung’u geride bırakmıştı. Ancak ticari kısıtlamalar sayesinde Samsung üçüncü çeyrekte zirveyi geri almıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone 13 ve iPhone 12 için Bul destekli yeni MagSafe cüzdan

Samsung Galaxy S21 serisini erken çıkararak Huawei’nin sıkıntılarından yararlanmayı hedeflese de, bu sıkıntıların ABD’de yaşanacak görev değişimin ardından sona ermesi de ihtimaller arasında yer alıyor. 20 Ocak’ta ABD Başkanlığı görevini Donald Trump’tan devralacak olan Joe Biden’ın Huawei ve TikTok gibi Çinli şirketlere karşı Trump’a kıyasla daha yumuşak bir tavır takınması beklense de, bunun kesin olmadığını belirtmekte fayda var.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...