Galaxy S21 Ultra için hazırlanan S Pen kılıfı ortaya çıktı

Samsung’un Galaxy S21 Ultra ile S Pen desteğini Galaxy S ailesine taşımaya hazırlandığı biliniyor. Ancak bu destek, yerel bir özellik gibi sunulmayacak. Samsung S Pen’i S21 Ultra’nın kutusuna yerleştirmeyecek. Telefonda da S Pen’i muhafaza edecek bir alan bulunmayacak.

Samsung, S21 Ultra sahiplerinin S Pen’i kullanmalarını kolaylaştırmak için özel bir kılıf hazırlamış gibi görünüyor. S View Flip Cover adını taşıyan kılıf, S Pen’in kalınlığıyla uyumlu olması açısından normalden biraz daha geniş tutulmuşa benziyor. Kılıf sayesinde S Pen’in telefon üzerinden şarj edilmesi de mümkün olacak.

Şarj edilebilmesi sayesinde S Pen uzaktan kontrol özelliklerini de muhafaza edebilecek. Temel kalem özellikleri için pile ihtiyaç duyulmasa da, son modellerle birlikte S Pen’e Bluetooth desteği de eklenmişti. Böylelikle kalemi deklanşör olarak kullanmak mümkün hâle gelmişti. Buna ek olarak, ivme ölçer ve jiroskop eklemeleriyle de S Pen hareket algılama yeteneğine kavuşmuştu. Ancak bu özellikler şarj ihtiyacını da beraberinde getirmişti.

S21 Ultra için sunulacak S Pen, Galaxy Tab S7 ve S7 Plus ile sunulanlara benzer olacak gibi görünüyor. Bu tabletlerde de S Pen’i yerleştirmek için bir yuva bulunmuyor. Ancak kalem tabletin gövdesine manyetik olarak tutturulabiliyor.

galaxy s21 ultra s pen Galaxy S21 Ultra sahiplerinin Avrupa’da S Pen satın almak için 40 avro ödeyeceği söyleniyor. Samsung’un kılıf ve S Pen’in bir arada olduğu bir kılıf da sunabileceği belirtiliyor. Detayları öğrenmek içinse tanıtım etkinliğinin yapılacağı 14 Ocak gününü beklemek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy A12 ve A02s Android 11 ile güncelleniyor

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...