Teknoloji

Samsung Galaxy S21 FE yakında Android 13 ve One UI 5 ile güncellenecek

galaxy s21 fe inceleme
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Samsung Galaxy S22 serisi için Android 13 ve One UI 5 dağıtımına başlamıştı. Güney Koreli şirket, yakında Galaxy S21 FE kullanıcılarını da Android 13 ve One UI 5 ile buluşturacak.

Samsung beta testleri sırasında S21 FE kullanıcılarına Android 13 ve One UI 5’i deneme imkanı vermemişti. Ancak gelen haberlere göre, şirket bu konuda gerekli çalışmaları kapalı kapılar ardında yaptı. Bu hazırlığın izleri de ortaya çıktı.

Samsung’un sunucularında Android 13 ve One UI 5’in S21 FE’ye getirmeyi planladığına dair işaretlerin görüldüğü söyleniyor. Güncellemenin kasım ayı içinde kullanıcılarla buluşabileceği konuşulsa da, henüz bu konuda bir doğrulama gelmiş değil.

2022’inin ilk günlerinde resmiyet kazanan Galaxy S21 FE, kutusundan Android 12 yüklü olarak çıkmıştı. Şirket telefon için en az büyük dört güncelleme sözü de vermişti. Bu da telefonun Android 16’da dahil olmak üzere birkaç yıl boyunca güncelleneceği anlamına geliyor.

Samsung Galaxy S21 FE’nin Türkiye’de satılan versiyonlarında Exynos 2100’e 8 GB RAM ve 128 veya 256 GB dahili depolama alanı eşlik ediyor. Galaxy S21 FE’nin arkasında üçlü bir kamera sistemi bulunuyor. Bu sistemde ana kamera görevini 12 megapiksel çözünürlüklü sensör üstleniyor. 12 megapiksel çözünürlüklü ultra geniş açılı kamera ve 3x zum yapabilen 8 megapiksel telefoto kamera da sistemi tamamlıyor. 8 megapiksel telefoto kamera, S21 FE’yi S21 ve S21 Plus’tan ayıran özelliklerden biri olarak öne çıkıyor. Akıllı telefonun önünde de 32 megapiksel çözünürlüklü kamera mevcut.

İLGİLİ HABERLER