Galaxy S21’de ekran kilidi Bixby ile açılacak

Samsung’un dijital asistanı Bixby, kendisinden pek bahsedilmese de, yaşamaya devam ediyor. Hatta dijital asistanın 2021’de de varlığını sürdürmesi kesin görünüyor. Yeni bir habere göre, Galaxy S21 serisi Bixby Voice özelliğiyle birlikte gelecek. Kısacası Bixby beklenen başarıya ulaşamasa da yola devam edecek gibi görünüyor.

Samsung, S21 serisinde Bixby’den biyometrik bir doğrulama çözümü olarak faydalanacak. Kullanıcılar Bixby Voice ile sesli komut vererek telefonlarının ekran kilidini açabilecek. Seride parmak izi tarayıcısı ve yüz tanıma özelliği de bulunacak.

Sesle ekran kilidi açma özelliği, yüz tanımaya kıyasla daha az güvenli görünüyor. Bixby Voice’un kullanıcıların sesini algılama konusundaki mahareti, söz konusu özelliğin kaderini belirleyeceğe benziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple 20 Nisan etkinliği duyuruldu, yeni iPad Pro bekleniyor

Bixby Voice ile ekran kilidi açma özelliği, büyük ihtimalle One UI 3.1 ile kullanıma hazır hâle gelecek. Galaxy S21 serisinin de kutusundan bu sürümle çıkması bekleniyor. Özelliğin One UI 3.1 ile güncellenen diğer Samsung telefonlarında da kullanılabilmesi sürpriz olmayacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekabet Kurumu’ndan Google’a 296 milyon TL’lik para cezası

Google hakkında geçtiğimiz yıl başlatılan, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlandığı soruşturmanın sonunda karar açıklandı. Rekabet Kurumu'nun açıkladığı karar doğrultusunda Google Reklamcılık...

Sony Xperia 1 III ve Xperia 5 III tanıtıldı; işte özellikleri

Sony 2021 model Android telefonları; Xperia 1 III ve Xperia 5 III'ün duyurusunu gerçekleştirdi. Şirket, bu iki telefonu yazın başlarında yurt dışında çıkarmayı planlıyor....