Samsung’un sıradaki amiral gemisinin adı için yeni iddia

Samsung‘un Galaxy S serisinin yeni üyesini Galaxy S11 yerine Galaxy S20 adıyla çıkarabileceğine dair haberler bir süre önce gündeme gelmişti. Güney Koreli şirketin isimlendirme politikasıyla ilgili dedikodular bununla sınırlı kalmayacak gibi görünüyor. Son iddiaya göre; Samsung yeni serisinin üyelerini Galaxy S20, S20+ ve S20 Ultra isimleriyle çıkaracak. Seride amiral gemisi rolünü S20 Ultra üstlenecek.

2019’da Galaxy S10 serisinin kadrosu S10e, S10 ve S10+ modellerinden oluşmuştu. 2020’yle birlikte serinin “giriş” segmentini S20’nin temsil edeceği söyleniyor. S20+ ve S20 Ultra’nın ise üst sınıf seçenekler olacağı iddia ediliyor. Bu sızıntının kaynağının kılıf üreticisi Schnailcase’in kurucusu olduğunu belirtmekte fayda var.

Schnailcase’in kurucusu tarafından Twitter’da paylaşılan görselde Samsung’un S20 serisinin üyelerinin adlarının yanında ekran boyutlarını görmek de mümkün oluyor.

Samsung, Galaxy S10 serisinde kullanıcılarına dört farklı seçenek sunmuştu. S10e’nin giriş seviyesine yerleştiği seride en tepeyi Galaxy S10 5G tutmuştu. Samsung’un CES 2020’de Galaxy S10 Lite’ı tanıtarak bu seriye yeni bir ekleme daha yapması da bekleniyor.

Samsung’un S20 serisinde tüm modellerde 5G desteğine yer vereceği iddia ediliyor. Bu da tek somut farkı 5G desteği olan ekstra bir seçenek daha sunmaya gerek kalmayacağı anlamına geliyor.

Galaxy S20 Ultra 6.9 inç ekranla gelebilir

S10’dan S20’ye geçiş beklenmedik bir hareket olsa da, daha önce görülmemiş bir şey değil. Microsoft da Windows 8’den Windows 10’a atlamıştı. Apple ise iPhone 9’u tamamen pas geçmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy S23 FE'nin iki farklı versiyonla geleceği Google Play Console kaydı ile doğrulandı

Standart Galaxy S20’nin 6.2 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması bekleniyor. Galaxy S20+’ta ise ekran büyüklüğünün 6.7 inçe çıkacağı belirtiliyor. Samsung Galaxy S20 Ultra ise 6.9 inç büyüklüğündeki ekranıyla serinin tepesinde duracak gibi görünüyor. Bu iddiaların doğruluğunu görmek için en azında şubat ayına kadar sabretmek gerekiyor.