Galaxy S20 serisi için Eylül 2021 Android güvenlik yaması dağıtımda

Samsung, Eylül 2021 Android güvenlik yamasının dağıtımına geçtiğimiz ay başlamıştı. Güncellemeyi ilk olarak Galaxy S20 FE almıştı. Şimdi de serinin diğer üyeleri S20, S20 Plus ve S20 Ultra’nın kullanıcıları yeni yamayla buluşuyor.

Yeni yazılım G98xxXXSADUH5 seri numarasıyla dağıtılıyor. Avrupa’da kullanıcıların karşısına çıkan güncelleme S20, S20 Plus ve S20 Ultra sahiplerine yeni bir özellik veya kayda değer bir değişiklik getirmiyor.

Güncellemenin ilk durağı belli Avrupa ülkeleri oldu. Buralarda yaşayan S20, S20 Plus ve S20 Ultra sahipleri Ayarlar menüsündeki Yazılım Güncellemesi sekmesi üzerinden güncellemenin cihazlarına gelip gelmediğini kontrol edebilecek.

Galaxy S20 serisi için Android 12 güncellemesinin ne zaman geleceği konusunda ise Samsung’dan bir işaret verilmiş değil. Ancak güncelleme dağıtımında hızlanan Samsung’un Android 12’nin dağıtıma çıkmasının ardından önce S21 serisini tamamlaması ve sonra da S20’ye geçmesi muhtemel görünüyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun