Galaxy S11e fotoğrafları sızdı, büyük kardeşlerine daha çok benzeyecek

Geçen hafta sonuna girmeden hemen önce Galaxy S11’in nasıl olabileceğini sızan bazı bilgilerden yola çıkılarak üretilmiş üç boyutlu taslaklar sayesinde görmüştük. Hem önde hem de arkada dikkate değer değişiklikler olacak gibi görünüyor. Özellikle tasarım ve kameraların konumları konusunda yenilikler göze çarpıyor. 2020 model Galaxy S serisinin daha uygun fiyatlı versiyonunda da değişiklikler olacak gibi görünüyor.

Sızan bir başka parti üç boyutlu taslak fotoğrafa baktığımızda, Galaxy S11e’nin de Galaxy S11 ile hemen hemen aynı tasarıma sahip olacağını görüyoruz. Bu da tüketicilerin karar vermesini daha da zor hâle getirecektir.

Bu yılın Galaxy S10 ve Galaxy S10e modellerine baktığımızda, aradaki tek büyük fark fiyat değildi. İki telefon tasarım ve temel özellikler bakımından aynı gibi görünse de, bazı açılardan farklılıklar vardı ve bunlar Galaxy S10e’yi diğerinden kolaylıkla ayırmayı sağlıyordu. Bunların arasında düz ekran da bulunuyordu. Aynı zamanda S10 ve S10+’ın arkasında üçüncü bir kamera bulunuyordu. Bu arada S10e’nin parmak izi okuyucusu da cihazın kenarında yer alıyordu.

galaxy s11e

Aradaki farklar gelecek yılın modellerinde olmayacak gibi görünüyor. Pricebaba’nın ürettiği ve @OnLeaks Twitter hesabının yayınladığı taslak fotoğraflar bunu gösteriyor. Ön tarafa baktığımızda ön kameranın ekranın üst kısmında ortalandığını görüyoruz. Aynı zamanda Galaxy S11’deki gibi kavisli bir ekran da mevcut.

Arkada ise 3×2’lik, dikdörtgen şekilli kamera çıkıntısını görüyoruz. Burası Galaxy S11’dekinden farklı olarak üç kameraya ev sahipliği yapabilir. Kenar tuşları da daha yüksek fiyatlı modelle uyum gösteriyor. Kenarda özel parmak izi sensörünün bulunmaması da parmak izi okuyucusunun ekrana entegre edileceğini gösteriyor. Bu açıdan da Galaxy S11e, daha pahalı olan kardeşlerinin seviyesine çıkmış olacaktır.

galaxy s11e

Sonuç olarak, Galaxy S11e modeli daha yüksek fiyatlı kardeşleriyle, yani Galaxy S11 ve S11 Plus modelleri ile boyut ve fiyat dışında aynı olacaktır. Bu durum fiyata ne oranda yansıyacak, onu da göreceğiz. Bu yıl Galaxy S10e’nin satmasında telefonun fiyatının da etkisi olmuştu. Telefon Türkiye’de 5500 TL gibi, nispeten uygun bir fiyat noktasından satışa sunulmuştu.

Teknoblog Mobil Uygulamalar

Güncel teknoloji haberleri Teknoblog iPhone ve Android uygulamalarıyla her an elinizin altında.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sony’den PS5 için PlayStation Plus Collection detayları

Sony, yayınladığı yeni bir blog yazısında PlayStation Plus Collection'ın nasıl çalışacağıyla ilgili daha fazla detay paylaştı. Bu servis 12 Kasım tarihinden itibaren yurt dışında,...

Apple Clips video uygulamasına dikey video desteği geldi

Apple Clips video uygulaması en sonunda çok talep edilen bir özelliğe kavuştu. Bugün yayınlanan 3.0 güncellemesiyle birlikte, Clips 16:9, 4:3 ve kare formatlarında çekim...

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Realme Watch İncelemesi

Akıllı saat pazarı son yıllarda istikrarlı biçimde büyümeye devam ediyor. Artık hemen hemen her akıllı telefon üreticisinin ürün portföyünde bir akıllı saat de mevcut....

TV+ Ready İncelemesi

Teknolojinin gelişmesi TV izleme alışkanlıklarını da değiştirmeye başladı. Birçok evde TV hâlâ çanak antenlere bağlı uydu alıcıları ile izlense de, geniş bant internetin yaygınlaşmasıyla...

Oppo Reno 4 Lite İncelemesi

Oppo akıllı telefon pazarının son dönemlerdeki en hareketli oyuncularından biri durumunda. Portföyüne düzenli olarak yeni cihazlarla genişleten şirket, özellikle Reno serisinde üst segment ve...

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun