Galaxy Note 9 kılıfı parmak izi tarayıcısının konumunu gösteriyor

galaxy note 9Samsung Galaxy Note 9 ile birlikte parmak izi tarayıcısını arka panelin hangi noktasına ve nasıl yerleştireceği konusunda doğru tercihi yapacak gibi görünüyor. Note 9’a ait olduğu söylenen bir koruyucu kılıf, parmak izi tarayıcısının konumunu ve yerleşimini gözler önüne seriyor. Kılıfa ait fotoğrafın itibarlı bir duyumcu olan IceUniverse tarafından paylaşılması da, güvenilirliğini artırıyor.

Kılıf, tasarım bakımından geçtiğimiz hafta ortaya çıkan ve sızıntılardan hareketle yapıldığı söylenen CAD tabanlı taslaklarla benzerlik gösteriyor. Kılıfa bakıldığında çift lensli kamera modülünün yatay olarak yerleştirildiği, parmak izi tarayıcısının da hemen bu kurulumun altında konumlandırılacağı görülüyor. Tarayıcı ve kamera kurulumu arasındaki mesafe ise Galaxy S9+’takinden biraz daha fazla olacağa benziyor.

Galaxy S9+’ın arkasında dikey olarak yerleştirilmiş bir çift lensli kamera kurulumu bulunuyor. Bu kurulumda işaret parmağının hizasına ikinci lens denk geliyor. Dolayısıyla parmak izi tarayıcısına erişmek için parmağı biraz daha aşağıya indirmek gerekiyor.

Ancak Note 9 ile kamera modülünün 90 derece döndürülmesiyle birlikte parmak izi tarayıcısını daha yukarıya çekmek de mümkün hâle gelecek gibi görünüyor. Böylelikle kullanıcıların kazara ikinci lense dokunmadan parmak izi tarayıcısına erişmesinin de önü açılıyor.

Samsung Galaxy Note 9’un önümüzdeki ağustos ayı itibarıyla resmiyet kazanması bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 Portekiz GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP yapılamamıştı. F1...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...