Samsung Galaxy Note 8 multimedya yetenekleriyle de öne çıkacak

samsung galaxy note 8Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlarının en beğenilen özelliklerinden bir tanesi sundukları multimedya yetenekleri oluyor. Görünüşe göre, Galaxy Note 8 ile birlikte multimedya yetenekleri konusunda çıta biraz daha yukarı taşınacak.

Samsung’un geçtiğimiz günlerde açıkladığı finans raporu sonrasında gerçekleştirilen telekonferans oturumunda, bir şirket yöneticisi şirketin yeni telefonda odaklandığı noktalardan bir tanesinin onu önceki modellere göre daha eğlendirici hâle getirmek olduğunu söyledi.

The Investor’ın haberine göre, söz konusu yönetici, ilk kez 2011’de çıkan Galaxy Note serisinin büyük boyutlu ekran, S Pen ve çeşitli multimedya özellikleriyle geldiğine dikkat çekti. Galaxy Note 8’in ise daha gelişmiş ve zengin multimedya işlevlerine sahip olacağını işaret etti.

Bir şirketin en üst seviyedeki telefonunu daha da iyi yapacağını söylemesi en heyecan verici haber olmasa gerek, ancak multimedya daha önceleri Samsung’un telefonlarını satmak için kullandığı birincil cazibe noktalarından bir tanesi olmamıştı.

Ne var ki, Note serisinin telefonlarının büyük ekranları ve kulaklıklarla dinlerken yüksek çözünürlüklü ses desteği sunması gibi özellikleri bu telefonların tüketiciler arasında, multimedya yetenekleriyle de epey tercih edilmesini sağlıyordu.

Eğer Samsung, Note 8’i bir multimedya canavarı hâline getirmek istiyorsa, bu durum şirketin müzik yetenekleri tarafına biraz daha eğileceğini gösterebilir. Ayrıca daha da iyileştirilmiş, daha yoğun piksel ve renk barındıran ekranıyla bu telefon tüm içerik izleme servisleri için bir merkez noktası hâline gelebilir.

Samsung Galaxy Note 8’in neye benzediğini, ne gibi özellikler sunduğunu birkaç hafta içinde görme fırsatı elde edeceğiz. Telefon 23 Ağustos tarihinde ABD’nin New York şehrinde düzenlenecek bir etkinlikte resmen tanıtılacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iOS 15 yayınlandı, hemen şimdi indir

Apple'ın ön gösterimini haziran ayındaki WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleştirdiği iOS 15 için final sürüm yayınlandı, indirme işlemi için bekleyenler artık bu güncellemeyi cihazlarında görebilirler....

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...

watchOS 8 çıktı, hemen şimdi indir

Apple Watch kullanıcıları için watchOS 8 güncellemesi dağıtıma çıktı. Apple'ın belirttiğine göre, bu yaz başında ön gösterimi yapılan yeni sürümle birlikte sağlıklı, aktif ve...

iOS 15 İncelemesi

Apple, yaklaşık üç buçuk aylık beta sürecinin ardından iOS 15 güncellemesini yayınladı. Artık bir Apple klasiği hâline gelmiş biçimde, bu güncelleme geniş yelpazeye yayılmış...