Galaxy Note 5 fotoğrafları değiştirilebilir pil ve microSD kart yuvasının olmayacağını gösteriyor

samsung-galaxy-note-5-sizinti-050815-1

Samsung, Galaxy S6 ile birlikte microSD kart yuvası ve değiştirilebilir pil gibi iki önemli özellikten vazgeçmişti. Güney Koreli şirketin aynı fedakârlığı Galaxy Note serisine genişletebileceği bekleniyordu ki, son Galaxy Note 5 sızıntıları gerçekten de böyle bir durumun söz konusu olacağını gösteriyor.

Droid Life sitesi tarafından yayınlanan fotoğraflar telefonlarını yoğun şekilde kullanan, microSD kart veya yedek pille depolama alanını genişletmeyi veya kullanım süresini artırmayı tercih eden ve önümüzdeki haftalarda çıkacak Galaxy Note 5’i satın almayı planlayanları üzecek gibi görünüyor. Gerçekten de microSD kart yuvası ve değiştirilebilir pil Galaxy Note 5 ile birlikte tarihe karışıyor.

samsung-galaxy-note-5-sizinti-050815-2

Fotoğraflar S6’nın sahip olduğu cam-metal birleşimi tasarımın daha büyük boyutlu bir versiyonuyla karşı karşıya olacağımızı gösteriyor. Samsung, Note’un simgesi niteliğindeki S Pen kapasitif kalemi sağ alt köşede, alüminyum çerçevenin içinde tutmayı sürdürüyor. Telefonun arka yüzü Galaxy S6’nınkine göre biraz daha kavisli görünüyor. Bunun dışında karşımızda Galaxy S6’nın “phablet” versiyonu duruyor.

Droid Life’ın kaynakları Note 5’in 3000 mAh kapasiteli pile sahip olacağını söylüyor. Bu durum kesintisiz ve rahat kullanım için yedek pil bulunduran ve gerektiğinde telefonlarının pilini değiştiren kullanıcıların aklında bazı endişelerin oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle pil performansı Galaxy Note 5’in en fazla dikkat edilecek noktalarından bir tanesi olacak, umarız Samsung, Galaxy S6’dakine göre daha iyi performansı Galaxy Note 5 kullanıcılarına sunar.

Öte yandan Droid Life, Samsung Galaxy Note 5’in 4 GB RAM ve 32, 64 ve 128 GB’lık depolama alanı seçeneklerine sahip olacağını söylüyor.

İLGİLİ HABERLER