Galaxy M42 5G tanıtıldı: Snapdragon 750G, 5000 mAh pil

Samsung Galaxy M serisinin en yeni üyesi M42 5G sonunda resmen gözler önüne çıktı. Galaxy A42 5G’yle aynı tasarıma sahip olan telefon, teknik özellikleri bakımından da aynı yerde duruyor. Yine de, Galaxy M serisine 5G desteğinin gelişi bakımından M42 5G’nin çıkışı önem taşıyor.

M42 5G’de 6.6 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekran mevcut. HD+ çözünürlüklü bu ekranın üzerinde damla çentik bulunuyor. Telefonun arkasında dörtlü bir kamera sistemi yer alıyor.

48 megapiksel çözünürlüklü ana kameraya 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 5 megapiksel makro kamera ve 5 megapiksel derinlik sensörü eşlik ediyor.

Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 750G işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 6 veya 8 GB RAM eşlik ediyor. Telefonun dahili depolama alanı kapasitesi ise 128 GB.

galaxy m42 5g MicroSD kart desteğiyle depolama alanını büyütmek mümkün oluyor. M42 5G’ye ihtiyaç duyduğu enerjiyi 15W şarj desteğine sahip 5000 mAh pil bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sony DualSense oyun kumandasına Apple desteği

Samsung Galaxy M42 5G için siyah ve gri olmak üzere iki renk seçeneği sunuluyor. Akıllı telefonun 6 GB versiyonu Hindistan’da 21999 rupi (2422 TL) karşılığında satılacak. 8 GB versiyon içinse 23999 rupi (2642 TL) ödemek gerekecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...

HTC Vive Pro 2 ve bağımsız VR başlığı Vive Focus 3 tanıtıldı

HTC salı günü gerçekleştirdiği Vivecon etkinliğinde iki sanal gerçeklik başlığını tanıttı. Bunlar iş odaklı Vive Focus 3 ve "sınıfının en iyisi" olarak nitelendirilen PCVR...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın