Galaxy M13 5G’nin önemli özellikleri gün yüzüne çıktı

Samsung Exynos 850 işlemcili Galaxy M13 4G modelini geçtiğimiz ay tanıtmıştı. Bu telefonun 5G versiyonunun da yakında kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Sızıntılara göre, Galaxy M13 5G MediaTek’in Dimensity 700 işlemcisiyle gelecek.

Akıllı telefonda 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüklü bir LCD ekranın bulunması bekleniyor. Bu ekranın piksel yoğunluğu 269 ppi olacak. 15W şarj desteğine sahip 5000 mAh pil de telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

M13 5G’de Dimensity 700’e 4 veya 6 GB RAM eşlik edecek. 4 GB versiyonda 64 GB, 6 GB versiyonda ise 128 GB depolama alanı bulunacak. RAM Plus özelliğiyle RAM kapasitesi artırılabilecek. Depolama alanının üstüne ise microSD kart ile 1 TB eklenebilecek.

Telefonun önünde 5 megapiksel kamera bulunacak. Arka tarafta ise 50 megapiksel ana kameraya 2 megapiksel sensör eşlik edecek. Kahverengi, mavi ve yeşil renk seçenekleriyle gelecek olan telefon, 11 adet 5G bandını destekleyecek.

Samsung’dan Galaxy M13 5G hakkında henüz resmi bir işaret gelmiş değil. Ancak kaynaklar, akıllı telefonun yakında Hindistan’da resmen gözler önüne çıkabileceğini belirtiyor

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun