Galaxy A9 Pro (2018) Bixby tuşu ve iki değişken renk seçeneğiyle gelecek

Samsung‘un 11 Ekim’de düzenleyeceği etkinliğinin yıldızının Galaxy A9 Pro (2018) olmasına artık kesin gözüyle bakılıyor. Akıllı telefonla ilgili sızıntılar ise etkinlik tarihinin duyurulmasının ardından iyiden iyiye artmış durumda.

Telefona ait fotoğraflar henüz ortaya çıkmış değil. Ancak sızan bilgiler, 2018 model Galaxy A9 Pro ile ilgili pek çok tasarım detayını şimdiden doğruluyor. Telefonun görsel açıdan Galaxy A9 Star ve fotoğrafları ortaya çıkan Galaxy A7 (2018) ile aynı çizgide durması bekleniyor. Bu da akıllı telefonun arka panelinin sol üst köşesinde dikey bir kamera modülü görmenin muhtemel olduğunu gösteriyor.

Ancak modülün aynı yerde olması, Galaxy A9 Pro‘nun diğer iki telefonla aynı kamera özelliklerini taşıyacağı anlamına gelmiyor. Galaxy A9 Star’ın arkasında iki lens bulunuyor. Galaxy A7 (2018) sızıntısı ise üç lensli arka kamera modülünün varlığını gözler önüne seriyor. Galaxy A9 Pro’nun ise dört arka kameraya sahip olması bekleniyor. Bu beklenti gerçeğe dönüşürse, Galaxy A9 Pro (2018) dünyanın ilk dört arka kameralı telefonu olacak. LED flaşın kamera modülünün altında yer alması beklenirken, hafif kavislendirilen arka panelin parmak izi tarayıcısını barındırmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

2018 model Galaxy A9 Pro’da dijital asistan Bixby‘yi hızlı biçimde aktive etmeyi sağlayacak bir tuşun bulunması bekleniyor. Akıllı telefonda 3.5 mm. kulaklık jakının yer alacağı da belirtiliyor. Qualcomm Snapdragon 710 yonga setini ise 4 GB RAM’in tamamlayacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy A9 Pro (2018) ve Galaxy A7 (2018)’in 11 Ekim’deki tanıtımdan kısa süre sonra satışa sunulması öngörülüyor. Galaxy A9 Pro’nun fiyat etiketinde yazacak rakam henüz bilinmezken, telefon için siyah, pembe ve mavi renk seçeneklerinin sunulacağı söyleniyor. Pembe ve mavi seçeneklerin ışığa göre değişen tonlarda olacağı da gelen bilgiler arasında bulunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...