Galaxy A etkinliği geliyor; Galaxy A73 ve A53 yolda

google news abone ol

Samsung, 17 Mart 2022 Perşembe günü Türkiye saatiyle 17.00’de internet üzerinden yayınlanacak yılın ikinci etkinliği için davetiyeler göndermeye başladı. Davette Awesome Galaxy A Event, yani Müthiş Galaxy A Etkinliği yazıyor ve buradan anlaşılıyor ki, bu etkinlik telefon üreticisinin orta seviye A serisi cihazlarına odaklanacak.

Samsung’un seriye Galaxy A73 ve Galaxy A53 gibi iki yeni telefon eklemesi bekleniyor. Geçen yıl Samsung, aynı zamanlarda düzenlenen bir Unpacked etkinliğinde Galaxy A72 ve A52’yi duyurmuştu. Ayrıca aynı etkinlikte, çok ön plana çıkarılmasa da, Galaxy A32 de tanıtılmıştı. Her iki telefonun da yenilenmesi bekleniyor ve muhtemelen bu ayki etkinliğe ilk bakışımızı alabiliriz.

Son çıkan söylentiler ve sızıntılar, Galaxy A73 ve A53’ün her ikisinin de 5G ile gelebileceğini gösteriyor. Aslında A52’nin zaten bir 5G varyantı vardı. Bu nedenle onun Galaxy A72’ye göre önemli bir yükseltme olacağını söyleyebiliriz. A73‘ün 6.7 inç ekrana ve Snapdragon 750G yongasına sahip olması beklenirken, A53’ün 6.5 inçlik ekranla birlikte Samsung’un kendi bünyesinde geliştirdiği Exynos 1200 çip (SoC) sistemine sahip olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds'ın çıkışı yakın

17 Mart günü öğleden sonra yayımlanacak Awesome Galaxy A etkinliği Samsung YouTube kanalında ve şirketin web sitesinde olacak. Ayrıca zamanı geldiğinde de Teknoblog üzerinden takip etme imkanı sunacağız. Yeni ürünlerle ilgili detaylı bilgiler ve ayrıntılar da burada olacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR