Galaxy A72 4G’nin özellikleri Google Play Console kaydıyla doğrulandı

Samsung Galaxy A72 4G hakkındaki pek çok detay, kısa süre önce ortaya çıkan bir sızıntı sayesinde görülmüştü. Akıllı telefon şimdi de Google Play Console’da boy gösterdi. Google Play Console kaydı, Galaxy A72 4G’nin Qualcomm Snapdragon 720G işlemciyle geleceğini doğruluyor.

Google Play Console kaydına göre, akıllı telefonun kalbindeki Snapdragon 720G’ye 6 GB RAM eşlik ediyor. Ancak telefonun 8 GB versiyonunun olacağı da biliniyor. Kutusundan Android 11 ile çıkacak olan telefon, 3 yıl boyunca Android güncellemesi alacak. Samsung 4 yıl boyunca da telefon için güvenlik yaması çıkaracak. Telefonun dahili depolama alanı seçenekleri ise 128 ve 256 GB olacak.

Google Play Console kaydı, Galaxy A72 4G’nin HD+ çözünürlüklü bir ekrana sahip olacağını gösteriyor. Dedikodulara göre, 6.7 inç büyüklüğündeki bu ekranın yenileme hızı da 90 Hz olacak. 5G versiyonda ise yenileme hızının 120 Hz olması bekleniyor.

samsung galaxy a72 4g Diğer sızıntılara geri dönüldüğünde 64 megapiksel ana arka kamera, 12 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 8 megapiksel telefoto kamera ve 2 megapiksel makro kamera telefonun özellikleri arasında sayılıyor. Cihazın önünde ise 33 megapiksel kameranın bulunacağı belirtiliyor. IP67 suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası, 5000 mAh pil ve 25W şarj adaptörü de telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nothing ilk ürünü olan kablosuz kulaklık Ear (1)'i tanıttı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Chrome 92 ile gizli sekmeleri Face ID veya Touch ID ile açma imkanı

Samsung Galaxy A72 4G, Avrupa’da 450 avrodan başlayan fiyatlarla satılacak. Cihazın bu ay içinde resmiyet kazanması bekleniyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...