Teknoloji

Samsung Galaxy A54’ün pil kapasitesi ve şarj hızı resmi kayıtlarda görüldü

galaxy a54

Samsung Galaxy A54 yakında resmen gözler önüne çıkacak. Akıllı telefon ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından da onaylandı. FCC’nin kayıtları A54’ün bazı önemli özelliklerini şimdiden görmeyi sağlıyor.

Akıllı telefon kayıtlarda SM-A546E model numarasıyla boy gösteriyor. Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi veren pilin minimum kapasitesinin 4905 mAh ve şarj hızının 25W olduğu FCC’nin kayıtlarında göze çarpıyor.

Daha önce çıkan haberlerde telefonun 5100 mAh kapasiteli bir pile sahip olacağı iddia edilmişti. Ancak FCC kayıtları, pil kapasitesinin 5000 mAh olması ihtimalini kuvvetlendiriyor. FCC kayıtları telefonun 25W şarj desteğine sahip olacağının ipucunu verse de, telefonun kutusundan buna uygun bir şarj adaptörünün çıkması beklenmiyor.

Galaxy A54 Exynos 1380 işlemciyle gelecek

Benchmark testi sonuçlarına göre, A54’ün kalbinde henüz resmi duyurusu yapılmayan Samsung Exynos 1380 işlemci bulunuyor. Bu işlemciye en az 6 GB RAM’in eşlik edeceği ve telefonun kutusundan Android 13 yüklü şekilde çıkacağı belirtiliyor.

Samsung Galaxy A54’ün mart ayında tanıtılması muhtemel görünüyor. Şirket Galaxy A53 ve A52 modellerinin duyurusunu da mart ayında yapmıştı.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER