Teknoloji

Samsung Galaxy A54’ün tasarımı sızan kılıf görselleriyle doğrulandı

galaxy a54

Samsung Galaxy A54’ün 15 Mart’ta Galaxy A34 ile birlikte resmiyet kazanması bekleniyor. Kısa bir süre önce akıllı telefona ait olduğu söylenen görseller, teknik özellik listesiyle birlikte internete sızmıştı. Bunlara şimdi de telefon için hazırlanan kılıflardan birinin görselleri eklendi.

Bu görsellerin Samsung’un Makedonya ofisinin internet sitesinde görülmesi, gerçek oldukları anlamına geliyor. “Smart View Cüzdan Kılıfı” olarak adlandırılan bu kılıfta kart yerleştirilebilecek bir bölüm ve ekranın belli bir kısmını gösteren bir pencere yer alıyor.

Samsung’un yeni telefonu için hazırladığı kılıf, tasarımı itibarıyla sıra dışı bir şey vadetmiyor. Ancak şirketin kılıfta pastel renk seçenekleri sunması dikkat çekiyor. Buna ek olarak, kılıfın görselleri daha önceki sızıntılarda görülen A54 tasarımını da doğrulamış oluyor.

Galaxy A54 tasarımı itibarıyla S23 serisine benziyor

A54’ün tasarımı itibarıyla Galaxy S23 serisine benzediği görülüyor. Kameraların arka panelde dikey şekilde sıralandığı telefonda cam ön ve arka panelleri metal görünümlü çerçeve birleştiriyor. Ses kontrol ve güç tuşları yine telefonun sağ kenarında yer alıyor. Alt kenarda ise hoparlör, mikrofon ve USB-C girişini görmek mümkün oluyor.

Galaxy A54 IP67 dayanıklılık sertifkası ve stereo hoparlörlerle gelecek. 1080p çözünürlüklü 6.4 inç 120 Hz AMOLED ekran, Exynos 1380 işlemci, 6 veya 8 GB RAM, 128 veya 256 GB depolama alanı telefonun özellikleri arasında yer alıyor. 50 megapiksel ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 5 megapiksel makro kamera ve 32 megapiksel ön kamera ile 25W şarj destekli 5000 mAh pil de telefonda kullanıcıları bekleyenler içinde sayılıyor.

İLGİLİ HABERLER