Teknoloji

Galaxy A54 A53’ten daha büyük pille gelecek

samsung galaxy a53 5g galaxy a54

Samsung Galaxy A54 önümüzdeki dönemde tanıtılması beklenen telefonlar arasında yer alıyor. Yeni bir habere göre, bu telefonda selefi Galaxy A53‘e kıyasla biraz daha büyük bir pil bulunacak.

A54’te ölçülmüş pil kapasitesinin 4905 mAh olacağı belirtiliyor. A53’te ise ölçülmüş kapasitesi 4860 mAh olan bir pil mevcut. Bu küçük kapasite artışının telefonun performansında büyük bir değişiklik getirmesi beklenmiyor. Yine de, bu tarz sayıların artmasının sayıların düşmesinden daha iyi olduğu söylenebilir.

Pilin şarj hızı konusunda ise bir değişiklik beklenmiyor. Galaxy A53’ün pili 25W şarj hızını destekliyor. A54’te de şarj hızının aynı olması öngörülüyor.

A54’ün diğer özellikleri konusunda da çeşitli sızıntılar mevcut. Akıllı telefonda ana kamera görevini 50 megapiksel çözünürlüklü sensörün üstlenmesi bekleniyor. Galaxy A53’te 64 megapiksel çözünürlüklü bir ana kamera mevcut. Kısacası burada Samsung’dan bir tercih değişikliği geldiği söylenebilir.

Samsung Galaxy A54’ün kalbinde şirketin kendi üretimi olan Exynos 1380 işlemcinin olacağı söyleniyor. Telefonun diğer özellikleri ise belirsizliğini koruyor. Önümüzdeki dönemde Galaxy A serisinin en yeni üyesi konusunda başka detayların da ortaya çıkması bekleniyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER