Galaxy A52 5G resmi duyurudan önce e-ticaret sitesinde görüldü

Samsung Galaxy A52 5G henüz resmiyet kazanmış değil. Telefonun duyurusunun bu ay içinde yapılması bekleniyor. Ancak akıllı telefonla ilgili sızıntılar da tam gaz devam ediyor. Bu sızıntıların en yenisi Suudi Arabistan’dan geldi.

A52 5G, henüz duyurulmamasına rağmen Suudi Arabistan’da faaliyet gösteren bir e-ticaret sitesinde görüldü. Buradaki kayıt sayesinde Samsung’un yeni akıllı telefonuna dair detayların hemen hemen hepsine erişmek mümkün oluyor.

Buna göre, akıllı telefonda 2400 x 1080 piksel çözünürlüklü 6.5 inç Super AMOLED ekran bulunuyor. Ekranın yenileme hızı ise 120 Hz. Bu ekran telefonun parmak izi tarayıcısına da ev sahipliği yapıyor ve Gorilla Glass cam ile korunuyor. Gorilla Glass’ın hangi versiyonunun tercih edildiği ise belirsizliğini koruyor.

Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 750G işlemci yer alıyor. Bu işlemciye 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı eşlik edecek. MicroSD kart desteği sayesinde depolama alanının üzerine 1 TB ekleniyor. Suudi Arabistan kaynaklı sızıntıda tek bir yapılandırma seçeneği görülse de, bu seçeneklerin bölgeden bölgeye değişmesi muhtemel görünüyor.

Galaxy A52 5G’de ana kamera görevini 64 megapiksel sensör üstleniyor. Bu sistem 4K video kaydı yapabiliyor. Büyük ihtimalle geniş açılı olan 12 megapiksel kamera ile iki adet 5 megapiksel sensör bu sistemi tamamlıyor. Telefonun önünde ise 32 megapiksel sensör bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bir YouTuber AirTag'i Tim Cook'a gönderince neler oldu? - Video

Galaxy A52 5G’ye ihtiyaç duyduğu enerjiyi 4500 mAh kapasiteli pil sağlayacak. USB-C girişi üzerinden doldurulan bu pil 25W şarj desteğine sahip. 3.5 mm. kulaklık jakı taşımıyor gibi görünen telefonda NFC desteği mevcut.

Akıllı telefonun işletim sistemi Android 10 olarak görünse de, bunun yanlış yazılmış olma ihtimali bir hayli yüksek. Telefonun kutusundan Android 11 ile çıkması bekleniyor. A52 5G benchmark testinden de Android 11 ile geçmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Chrome 92 ile gizli sekmeleri Face ID veya Touch ID ile açma imkanı

Galaxy A52 5G, Suudi Arabistan’da 1650 riyal (3314 TL) karşılığında satılacak.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...