Teknoloji

Galaxy A34 5G’nin şarj hızı resmi kayıtla doğrulandı

galaxy a34 5g

Samsung Galaxy A34 5G hakkındaki söylentiler bir süredir etrafta dolaşıyor. Sızıntılar sayesinde telefona dair pek çok detayı öğrenmek mümkün olmuştu. ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) kayıtları, akıllı telefonun şarj hızını da gösteriyor.

FCC kayıtlarına göre, akıllı telefon 25W şarj hızı desteği ile kullanıcıların karşısına çıkacak. A34 5G’nin Hindistan Standartlar Bürosu’nun kayıtlarına girdiğini de belirtmekte fayda var.

A34 5G’nin prototip versiyonuyla gerçekleştirilen benchmark testine göre, Akıllı telefonun kalbinde MediaTek Dimensity 1080 işlemci bulunuyor. Ancak işlemcinin pazardan pazara değişebileceğini belirtmekte fayda var. Bazı bölgelerde telefonun Dimensity 1380 işlemciyle piyasaya çıkabileceği söyleniyor.

Galaxy A34 5G 48 megapiksel ana kamerayla gelecek

Daha önce çıkan sızıntılara göre, akıllı telefonun arkasında üç kamera bulunacak. Burada ana kamera görevini 48 megapiksel çözünürlüklü sensör üstlenecek. Telefonun önünde ise 13 megapiksel kamera olacak.

Samsung Galaxy A34 5G, 6.5 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü 90 Hz AMOLED ekranla gelecek. Akıllı telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 5000 mAh pil verecek. Telefonun dört farklı renk seçeneğiyle kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.