Galaxy A23’ün 5G versiyonu yolda

Samsung Galaxy A23 4G modelini geçtiğimiz mart ayında tanıtmıştı. Snapdragon 680 işlemcili bu telefonun 5G versiyonunun izleri de ortaya çıkmaya başladı. Akıllı telefon Geekbench’in veri tabanında SM-A236U model numarasıyla boy gösterdi. Test sonucu Galaxy A23 5G hakkında bazı temel bilgileri gözler önüne seriyor.

Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 695 işlemci bulunuyor. Snapdragon 690’ın mmWave 5G desteği sunan versiyonu olan Snapdragon 695, yüzde 15 daha yüksek işlemci ve yüzde 30 da daha yüksek GPU performansı sağlıyor.

Test sonucu işlemciye 4 GB RAM’in eşlik edeceğini ve Android 12 işletim sistemiyle kutusundan çıkacağını gösteriyor. Ancak tıpkı 4G versiyonda olduğu gibi, A23 5G için de başka RAM seçeneklerinin sunulması muhtemel görünüyor.

Galaxy A23 5G taslak görselleri daha önce sızmış ve telefonun 4G versiyonuyla hemen hemen aynı tasarıma sahip olacağını göstermişti. Telefonda 6.55 inç bir ekranın bulunması bekleniyor. 4G versiyondaki 50 megapiksel ana kamera, 25W şarj desteğine sahip 5000 mAh pil gibi özelliklerin 5G versiyonda da varlıklarını koruması şaşırtıcı olmayacaktır.

Galaxy A23 5G ultra geniş açılı kamera gibi bazı konularda ise 4G versiyondan ayrılabilir. Benzerlik ve farklar konusunda daha net bilgilere sahip olmak için biraz daha sabretmek gerekiyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun