Galaxy A23 5G sessiz sedasız resmiyet kazandı

Bir süredir beklenen Samsung Galaxy A23 5G sessiz sedasız resmiyet kazandı. A23 5G’de telefonu 4G versiyonundan ayıran çeşitli özellikler bulunuyor. 5G desteğini getiren işlemcinin yanı sıra, ekranın yenileme hızının 60 Hz seviyesine inmesi de dikkat çekiyor. Ancak yenileme hızı konusunda Samsung’dan henüz net bir bilginin gelmediğini de belirtmek gerekiyor.

Samsung’un akıllı telefonun teknik özelliklerini açık şekilde paylaşma konusunda ketum bir tavır içinde olduğu söylenebilir. Şirket işlemcinin adını açıkça belirtmese de, bir Geekbench benchmark test sonucu bu işlemcinin Snapdragon 695 olduğunu gösteriyor. Bu işlemci Snapdragon 690’a kıyasla yüzde 15 daha hızlı CPU ve yüzde 30 daha hızlı GPU performansı sağlıyor. Snapdragon 695, A23 4G’nin kalbinde bulunan Snapdragon 480 işlemciyle birlikte duyurulmuştu.

A23 5G’de işlemciye 4, 6 veya 8 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı seçenekleri ise 64 ve 128 GB olarak sıralanıyor. Depolama alanının üstüne microSD kart desteğiyle 1 TB daha eklenebiliyor. Akıllı telefon kutusundan Android 12 ve One UI 4.1 yüklü olarak çıkıyor.

galaxy a23 5gGalaxy A23 5G’nin 6.6 inç büyüklüğündeki LCD paneli Full HD+ çözünürlük sunuyor. A23 4G’de de ekran aynı özelliklere sahip. Ancak 4G versiyonda 90 Hz olan yenileme hızının 5G versiyonda 60 Hz’e indiği belirtiliyor. Bu bilgi henüz doğrulanabilmiş değil. A23 5G’de Sonsuz-V ekranın üstündeki çentik 8 megapiksel ön kameraya ev sahipliği yapıyor.

Arka kamera modülünde bir değişiklik söz konusu değil. 50 megapiksel ana kamera, optik görüntü sabitleme özelliğine de sahip. 5 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel makro kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü de modülü tamamlıyor.

galaxy a23 5g5000 mAh pil kapasitesinde de bir değişiklik söz konusu değil. Şarj hızı Samsung tarafından açıkça belirtilmese de, ABD Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) belgeleri 25W şarj hızını göstermişti.

Samsung Galaxy A23 5G için henüz bir çıkış tarihi açıklanmış değil. Ancak telefonun Avrupa ve Hindistan’da satışa sunulması bekleniyor. Fiyat konusunda şimdilik bilgi paylaşılmasa da, bu versiyonun 4G versiyondan daha pahalı bir fiyat karşılığında satılması kesin gibi görünüyor. 4G versiyon Hindistan’da 24 bin rupiden (5432 TL) başlayan fiyatlarla satılıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun