Teknoloji

Samsung Galaxy A14’ün pil kapasitesi ve kamera özellikleri ortaya çıktı

samsung galaxy a14

Samsung geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan Galaxy A13 5G‘nin takipçisi Galaxy A14 üstünde çalışıyor. Galaxy Club sitesinde yayınlanan bir haber sayesinde A14’te kullanıcıları bekleyenler konusunda daha detaylı bir fikir edinmek mümkün oluyor.

A14’ün de selefi gibi 50 megapiksel çözünürlüklü bir kameraya sahip olacağı görülüyor. Buna ek olarak, telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi de 5000 mAh kapasiteli pilinin vereceği belirtiliyor. Söz konusu özellikler, Galaxy A13’ün hem 4G hem de 5G versiyonlarında mevcut durumda. A14’ün selefinden 13 megapiksel çözünürlüklü ön kameralarıyla ayrılacağı belirtiliyor.

A14’e ait olduğu söylenen görseller bir süre önce internete sızmıştı. Bu görseller, telefonun tanıdık bir tasarımla kullanıcıların karşısına çıkacağını gözler önüne sermişti. Telefonun 6.8 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü 6.8 inç TFT LCD ekranla geleceği de aynı paylaşımda belirtilmişti.

Galaxy A14 2022 sona ermeden resmiyet kazanacak

Samsung Galaxy A14’ün 2022 sona ermeden tanıtılması bekleniyor. Telefonun Avrupa’daki fiyat etiketinde 230 avro civarı bir meblağın yazması öngörülüyor. Bunun telefonun 5G versiyonu için konuşulan fiyat olduğunu belirtmekte fayda var. A14’ün 4G versiyonunun 2022’de resmiyet kazanması beklenmiyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER