Teknoloji

Galaxy A14 4G’nin tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı

galaxy a14 4g

Samsung Galaxy A14 5G modelini kısa süre önce duyurmuştu. Bu telefonun yanına yakında 4G versiyon da eklenecek. Galaxy A14 4G’ye ait olduğu belirtilen görseller ve telefonun özellikleri ortaya çıktı.

A14 4G MediaTek Helio G80 işlemciyle gelecek. Akıllı telefonun baz versiyonunda 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı bulunacak. 128 GB depolama alanı seçeneği de kullanıcılara sunulacak. Buna ek olarak, depolama alanını microSD kartla genişletmek de mümkün olacak.

Telefonun tasarım bakımından 5G versiyonuyla hemen hemen aynı olacağını belirtmekte fayda var. Akıllı telefonun 6.6 inç büyüklüğündeki LCD ekranı Full HD+ çözünürlük sunacak. Ancak bu ekranın yenileme hızı 60 Hz olacak. Yenileme hızının 5G versiyonda 90 Hz olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Galaxy A14 4G 50 megapiksel ana kamerayla gelecek

Akıllı telefonda ana kamera görevini 50 megapiksel sensör üstlenecek. 50 megapiksel ana kameraya 5 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksel makro kamera eşlik edecek. Ön tarafta ise 13 megapiksel kamera bulunacak. Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 5000 mAh pil verecek. 10W şarj destekli bu pil USB-C girişi üzerinden doldurulacak.

Galaxy A14 4G’nin tanıtımı için oklar mart ayının sonlarını işaret ediyor. Telefonun Avrupa’da 199 avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER