Teknoloji

Galaxy A54’ün tasarımı sızan görseller sayesinde şimdiden görüldü

galaxy a54

Samsung Galaxy A53 geçtiğimiz mart ayında tanıtılmıştı. Ancak bu telefonun takipçisi Galaxy A54’ün daha erken bir tarihte resmiyet kazanması bekleniyor. Telefonun 2023’ün ocak ayında tanıtılacağı söyleniyor. Samsung’dan henüz A54 için resmi bir açıklama gelmese de, ünlü duyumcu OnLeaks telefona ait olduğunu söylediği görselleri paylaştı.

A54 tasarımı itibarıyla selefi Galaxy A53’e bir hayli benziyor. Akıllı telefonun 6.4 inç büyüklüğündeki ekranının orta üst kısmında ön kameranın yerleştirildiği yuvarlak delik bulunuyor. Galaxy A53’te 6.5 inç büyüklüğünde bir ekran mevcut. 120 Hz yenileme hızı ve Full HD+ çözünürlük tarafında ise bir değişiklik söz konusu değil.

Galaxy A53’te dört olan arka kamera sayısının A54’te üçe indiği görülüyor. Bu kameraların arka panelde hafif bir çıkıntı yaptığı ve Galaxy A53’te olduğu gibi bir kamera modülünün içine yerleştirilmediği anlaşılıyor.

Galaxy A53’te ana kamera görevini 64 megapiksel çözünürlüklü sensör üstleniyor. Galaxy A54’te ise 50 megapiksel çözünürlüklü bir ana kameranın bulunması bekleniyor.

A54’ün alt kenarında USB-C girişi, hoparlör ızgarası ve telefonun ana mikrofonunu görmek mümkün oluyor. Üst kenarda ise SIM kart yuvası ve ikinci mikrofon bulunuyor. Sağ kenarda ise güç butonu ve ses kontrol tuşları yer alıyor.

Telefonun güç butonunda parmak izi tarayıcısı varmış gibi görünmüyor. Dolayısıyla Galaxy A53’te olduğu gibi A54’te de AMOLED bir panelin tercih edilmesi ve parmak izi tarayıcısının ekranın içine yerleştirilmesi muhtemel görünüyor.

Galaxy A54 5100 mAh kapasiteli pille gelecek

Galaxy A53’e kıyasla 0.1 mm daha kalın olduğu belirtilen A54’e ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5100 mAh kapasiteli pilin vereceği de paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy A54 kısa süre önce 3C tarafından onaylanmıştı. Önümüzdeki dönemde telefonla ilgili yeni bilgilerin gün yüzüne çıkması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER