Teknoblog Ürünler Akıllı Telefon Fujitsu Toshiba’dan Japonya’nın ilk Windows Phone, dünyanın ise ilk Mango cihazı: IS12T...

Fujitsu Toshiba’dan Japonya’nın ilk Windows Phone, dünyanın ise ilk Mango cihazı: IS12T – Galeri

PAYLAŞIN

pangle07Microsoft’un Windows Phone ortakları arasına bu yıl katılan Fujitsu, kendi iddiasına göre dünyanın ilk Mango cihazını tanıttı. Microsoft Japonya’nın başkanı Yasuyuki Higuchi’nin de tanıtımında hazır bulunduğu Fujitsu Toshiba IS12T, bu ülkede piyasaya çıkacak ilk Windows Phone 7 cihazı olma özelliğini taşıyor.

Oldukça çekici görünen bu cihazda suya dayanıklı IPX5, 3.7 inç’lik WVGA ekran yer alıyor. Her ne kadar çalışma frekansı açıklanmamış olsa da, HTC’nin çeşitli cihazlarında 1 GHz hızında çalıştığı bilinen Qualcomm MSM8655 işlemciyle gelen bu cihazın eylül ayında veya sonrasında Japonya’da piyasaya çıkması bekleniyor. 13.2 megapiksellik otomatik odaklı kamera ve 32 GB’lık geniş bir depolama alanı barındıran bu cihazda Bluetooth 2.1+EDR ve 802.11b/g/n Wi-Fi kablosuz bağlantı destekleri de mevcut.

Pembe, sarı, yeşil gibi renklerin yanında siyah renk seçeneğinin de sunulacağı bu cihazın fotoğraflarını aşağıdaki galeride bulabilirsiniz.

Galeri: Fujitsu Toshiba IS12T
[nggallery id=635]

İlgili – Engadget Japonca
İlgili – KDDI

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz