Teknoblog Mobil Fring Skype erişimini geçici bir süre için durdurdu

Fring Skype erişimini geçici bir süre için durdurdu

iPhone 4’ün çıkışıyla birlikte uygulama geliştiriciler de bu cihazın sunduğu donanımsal nimetlerden yararlanmaya başladılar. Herkes Apple’ın iPhone 4’e iliştirdiği ön kameranın sadece WiFi limitli FaceTime’da çalışacağını düşünürken Fring çıkageldi.

Fring’in uzunca bir süredir App Store’da yer alan ve hatta 3G üzerinden Skype aramaları bile yapmamıza olanak sağlayan uygulamasının yeni sürümü 3G şebekesi üzerinden video görüşmesi yapma imkanı sağlıyordu. Ancak gelen haberlere göre, Fring’in bu uygulaması Skype kullanıcıları arasında oldukça popüler olmuş ki, Fring’den Fring’e doğrudan aramalarda yaşanan kapasite sıkıntısını gidermek amacıyla bu uygulama üzerinden Skype erişimi şimdilik askıya alınmış. Şirket altyapı üzerinde çalışmakta olduğunu ve herşeyin çok kısa bir süre içinde normale döneceğini açıklamış.

İlgili – Fring

  • deniz k

    bilgi için tşk…bir kaç gündür skype yok olmuştu….bende merak ediyordum niye diye….

  • Gözde

    nihayet bi açıklama yapmak akıllarına gelmiş, yurtdışı forumlardan öğrenebildik ne olduğunu, üç gündür cebelleşip duruyorum, program güncelledim olmadı, telefonu güncelledim olmadı, insan bi haber verir.