Foursquare artık giriş yapmayan kullanıcılara da mekan önerisinde bulunuyor

foursquare-yeni-logo-240714

Foursquare için yayınlanan son güncellemeyle servisi kullanmak için bir hesap sahibi olma gerekliliği ortadan kalkıyor. Bundan böyle Foursquare hesabı olmayan mobil cihaz sahipleri de Foursquare’den mekan tavsiyesi alabilecek.

Foursquare’in yer bildirim özelliği geçtiğimiz yıl Swarm’a devredilmişti. Bu durum nedeniyle Foursquare’den tavsiye almak için kullanıcı olma zorunluluğunun kaldırılması kulağa oldukça mantıklı geliyor. Şirketin ürün müdürü Jonathan Crowley, uygulamanın çerçevesini değiştirmek kolay olmadığı için söz konusu değişikliği gerçekleştirmenin zaman aldığını dile getirdi.

Foursquare’e kayıt sürecinin biraz zahmetli olduğu göz önüne alınınca gerçekleştirilen değişiklik biraz daha anlam kazanıyor. Kullanıcılara sadece zevklerini sormakla yetinmeyen Foursquare, diğer sosyal medya hesaplarıyla da bağlantı kurmak istiyor. Foursquare iOS ve Android cihaz sahiplerine uygulamaya giriş yapmasalar bile konumları üzerinden tavsiye sunacak. Cihaz sahipleri bu tavsiyelerin iyileştirilmesi için uygulamaya kendi tercihlerini de ekleyebilecek.

iPhone 13 serisi Sinematik mod ile profesyonel kamera cebe girecek

Salı akşamı gerçekleştirilen iPhone 13 tanıtım etkinliğinde Apple, çok yakında piyasaya çıkacak tüm iPhone'lar için ilginç bir yeni özellik duyurdu. Bu özellik Sinematik mod...

Eğitim için tablet önerileri – Video

MediaMarkt için hazırladığımız tablet önerileri videosunda, farklı ekran büyüklüklerine ve teknik özelliklere sahip olan, fiyatları da modelden modele değişiklik gösteren çeşitli tablet önerileri sıralıyoruz.

iOS 15 ve iPadOS 15’in çıkış tarihi belli oldu

Apple, iOS 15 ve iPadOS 15'in kullanıcılarla buluşacağı tarihi açıkladı. Şirketin WWDC 2021'de duyurusunu yaptığı yeni yazılım sistemi güncellemeleri 20 Eylül itibarıyla dağıtıma çıkacak. Hem...