Eğlence

Forza Motorsport 2023’ün sonlarında oyuncularla buluşacak

forza motorsport

En popüler yarış oyunu serilerinden biri olan Forza’nın sekizinci ana oyunu Forza Motorsport, 2023’ün sonlarında oyuncularla buluşacak. Konuyla ilgili açıklama, Microsoft ve Bethesda’nın Developer Direct etkinliğinde yapıldı.

Açıklanan çıkış tarihinin bir tür erteleme niteliği taşıdığı söylenebilir. Zira Microsoft 2022’nin haziran ayında oyunun 2023’ün ilkbaharında yayınlanacağını duyurmuştu. Buna ek olarak, Xbox sahiplerinin oyunu oynamak için Game Pass abonesi olması gerekiyor. Oyun Xbox Series X ve S’te Game Pass aracılığıyla, PC’de ise Microsoft Mağaza ve Steam aracılığıyla oyuncularla buluşacak.

Oyunun geliştiricisi Turn 10, Forza Motorsport’un en yeni Xbox ve PC donanımlarından yararlanarak şimdiye kadarki en yoğun yarış deneyimini yaşatacağını belirtti. Oyunda oyuncular 500’den fazla otomobili kullanacak. Bunların 100 tanesinin yeni araçlar olduğunun da altı çiziliyor. Turn 10’dan yapılan açıklamada, otomobillerin gerçekçi görünmesi için “spektrofotometre” isimli tekniğin kullanıldığı belirtildi. Buna ek olarak, her otomobilin hasar ve kir görünümünün de kendine özgü olacağının altı çizildi.

Forza Motorsport’ta çevre 10 kat daha gerçekçi görünecek

Etkinlik sırasında oyuna eklenen beş yeni yarış pistinden biri olan Güney Afrika’daki Kyalami Grand Prix pisti de gösterildi. Team 10 ekibi, fotogrametri ve lazerle taranan görseller sayesinde oyundaki çevrelerin serinin eski oyunlarına kıyasla 10 kat daha gerçekçi görüneceğini belirtti.

Forza Motorsport’taki bir diğer yenilik ise günlük zaman ve hava durumu gösteriminin dinamik simülasyonu olacak. Böylelikle bir yarışın her bir turunda farklı bir hava durumuyla karşılaşmak mümkün hâle gelecek. Oyunla ilgili yeni detayların da önümüzdeki aylarda paylaşılması bekleniyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER