Eğlence

Fortnite’ın yeni sezonu Windows 7 ve 8 PC’lerde çalışmıyor

epic games fortnite

Fortnite‘ın siberpunk temalı yeni sezonu “Mega”, cuma günü başladı. Ancak PC kullanıcılarının siberpunk havasını alabilmeleri için Windows 10 veya daha yeni bir sürümü kullanmaları gerekiyor. Bu değişiklik, Fortnite‘ın artık Windows 7 ve 8 ile çalışan makineleri desteklemediği anlamına geliyor.

Aslında bu değişiklik tam olarak bir sürpriz sayılmaz. Çünkü oyunun eliştiricisi Epic Games, aralık ayında, Epic’in cuma günü başlattığı özel sezon olan Fortnite Bölüm 4 Sezon 2’nin dağıtıma çıkmasıyla birlikte Windows’un eski sürümleri için desteği bırakmayı planladığını söylemişti.

Hâlâ Windows 7 veya 8 yüklü bir sistem kullanıyorsanız ve “Mega” sezonda biraz avantaj elde etmek istiyorsanız Epic, Nvidia’nın GeForce Now bulut oyun hizmetini kullanmanızı öneriyor. Fortnite, PlayStation, Xbox, Nintendo Switch ve Android dahil olmak üzere bir dizi başka cihazda da mevcuttur. Apple, oyunu iOS App Store’dan çıkarmış olsa da, Fortnite‘ı GeForce Now ve Xbox Cloud Gaming aracılığıyla iOS cihazlarda oynamak mümkün oluyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER