Fortnite 2021’de Unreal Engine 5 ile buluşacak

Fortnite, Unreal Engine 5 oyun motoru ve yeni nesil oyun konsollarının çıkışıyla yeni bir döneme başlamaya hazırlanıyor. Epic Games’in baş konsol programcısı Ben Woodhouse, dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Fortnite’ın geleceğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Xbox’ın internet sitesine konuşan Woodhouse, yeni özellikler hakkında bilgi verdi.

Woodhouse, oyundaki bazı yeniliklerin hemen fark edilebilecek görsel değişiklikler olduğunu dile getirdi. Epic Games, yeni nesil konsolların getirdiği teknik kapasiteden önümüzdeki dönemde faydalanacak.

Fortnite’ın Xbox Series X ve Series S versiyonları arasında ise tahmin edilebileceği üzere bazı farklar mevcut. Bu farklar arasında göze ilk olarak çözünürlük hedefleri çarpıyor. Oyun Xbox Series S’te 1080p çözünürlük desteği sunacak. Series X’te ise çözünürlük desteği 4K’ya çıkıyor. Her iki konsol da GPU yükünden bağımsız olarak 60fps kare hızına ulaşabilecek. Woodhouse oyunun önümüzdeki dönemde 120fps desteğine kavuşabileceğini belirtti.

Fortnite hâlihazırda Unreal Engine 4 ile çalışsa da, önümüzdeki yılın başları itibarıyla oyun Unreal Engine 5 motoruna geçiş yapacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sony Days Gone oyununun çıkış tarihini açıkladı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...