Fortnite PS5, Xbox Series X ve S versiyonları için ilk detaylar

Epic Games; Fortnite oyuncularını yeni nesil oyun konsolları PS5, Xbox Series X ve S’te nelerin beklediğine dair ilk detayları paylaştı. Yeni nesil konsolları satın alanlar, ilk günden itibaren Fortnite deneyimini yaşayabilecek. Epic’ten verilen bilgiye göre, oyunda yeni nesil konsolların avantajından yararlanmak için bazı düzenlemeler yapıldı.

Bölünmüş ekran modu, her üç konsolda da 60fps’de çalışacak. Tıpkı Xbox One X’te olduğu gibi, Fortnite Series X ve PS5’te 4K 60fps çözünürlüğü destekleyecek. Series S’te ise bu destek 1080p 60fps ile sınırlı kalacak.

PS5 ve Xbox Series X’te oyuncuları daha dinamik görseller bekliyor. Ağaç ve çimenler etraftaki patlamalara bağlı olarak hareket edecek. Fırtınadaki duman, sıvı ve bulut efektlerinde de iyileştirmeler yapılacak.

Fortnite’ın konsollardaki yükleme performansı da yeni nesil cihazlarla birlikte iyileştiriliyor. Böylelikle oyuncular maçlara daha hızlı katılabilecek. PS5’in Etkinlikler fonksiyonunu da destekleyecek olan Fortnite, böylelikle oyun modunun ana ekrandan seçilmesini mümkün hâle getirecek. PS5 versiyonu DualSense oyun kumandasının dokunsal geri bildirim özelliğini de destekleyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Pokemon Unite Android ve iOS'te oyuncularla buluşuyor

Fortnite PS5 ve Xbox Series X sürümlerinin ışın takibi özelliğini ilk günden destekleyip desteklemeyeceği bilinmiyor. Epic Games, bu teknolojiyi oyunun PC versiyonu için geçtiğimiz eylül ayında aktif hâle getirmişti.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun