Fortnite e-spor turnuvaları için 100 milyon dolar ödül havuzu oluşturuldu

fortnite e-sporFortnite şu sıralarda dünyanın en popüler oyunları arasında yer alıyor. Kısa süre içinde 50 milyondan fazla oyuncuya ulaşan oyunun yapımcısı Epic Games, önemli bir duyuruya imza attı. Şirket Fortnite e-spor turnuvaları için 2018-2019 sezonunda geçerli olmak üzere 100 milyon dolarlık bir bütçe ayrıldığını duyurdu.

E-spor son zamanların ilgi gören alanları arasında bulunuyor. Hem oyun yapımcıları, hem teknolojik donanım üreticileri, hem de farklı sektörlerden temsilciler e-spor alanına önemli yatırımlar yapıyor. Dolayısıyla Fortnite’ın da bu alanda neler yapacağı uzun süredir merak ediliyordu.

Fornite’ın yapımcısı Epic Games, oyunun Battle Royale türüne getirdiği farklı yaklaşımı yeni modda da sürdürmeyi planlıyor. Şirket oyun modunun yapısı ve bu modda yer alabilecek platformlar gibi detayları ileride paylaşmaya hazırlanıyor.

Fortnite e-spor konusunda da diğer oyunlara kıyasla daha kapsayıcı bir yapı oluşturmayı hedefliyor. İzleyicilerin de keyif almasını isteyen Epic Games, bir yandan da Fortnite turnuvalarını maddi olarak destekleyerek turnuvaları oyuncular için daha cazip kılmayı amaçlıyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...