Fortnite Android öncelikle Galaxy Note 9’a özel olabilir

fortnite androidSamsung yeni akıllı telefonu Galaxy Note 9’un tanıtımında Note serisinin diğer üyelerinde izlediğinden farklı bir strateji tercih edebilir. İddialara göre, şirket Epic Games ile işbirliğine giderek Fortnite üzerinden büyük bir tanıtım kampanyası yürütmeyi planlıyor. 9to5Google ve XDA Developers’ta yer alan haberlere göre, Fortnite Android versiyonu da Note 9 ile birlikte yayınlanacak. Oyunun Note 9’da ön yüklü olarak sunulması ve ilk 1 ay boyunca sadece Note 9’a özgü olabileceği de iddialar arasında bulunuyor.

Epic Games cephesinden henüz bu iddiaya ilişkin bir açıklama gelmiş değil.

İddialara göre, Note 9 sahiplerine ön siparişle birlikte Fortnite bonuslarından oluşan bir paket armağan edilecek. V-Bucks, oyuncu temaları ve başka ekstraların da söz konusu pakette bulunması bekleniyor. Oyuna Note 9’un S Pen’ine özgün unsurların eklenebileceği de konuşulanlar arasında yer alıyor.

XDA Developers’ın haberine göre, Fortnite Samsung’un Note 9 için uygulayacağı pazarlama kampanyasında kilit bir role sahip olacak. Snapdragon 845’in varlığı ve cihazı soğutmakta kullanılacak “buhar çemberi sıcaklık borusu” isimli bileşenin Fortnite eksenli tanıtımın temellerini oluşturması bekleniyor.

Samsung Note 9 hakkındaki ipuçlarını vermeye şimdiden başlamış durumda. Uzun pil ömrü, hızlı performans ve geniş depolama alanı gibi özellikler, şirket tarafından hazırlanan tanıtımlarda öne çıkıyor. Ancak üretkenlik özellikleriyle öne çıkan Note serisinin tanıtımında bir oyunun kullanılması, Samsung için yeni bir alan niteliği taşıyor.

Fortnite Android versiyonunun ilk etapta sadece Galaxy Note 9’a özgü olacak olması, Epic Games’in Android’den elde edeceği geliri aşağıya çekebilir. Bu durum sadece 1 ay sürecek olsa da, tabir-i caizse para basan Epic Games’i bir nebze rahatsız edebilir. Fortnite Android versiyonunun tüm kullanıcılara eylül ayı itibarıyla açılması öngörülüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....