EğlenceManşetler

Fortnite yeni dönemi yeni ada ve Rivyalı Geralt ile karşılıyor

fortnite 4. kısım

Fortnite 4. Kısım macerası sonunda başladı. Bir önceki sezonun bitişinde oyuncular canlı bir etkinlikte Fortnite adasının patlamasına şahitlik etmişti. Yeni sezon oyuncuları yeni bir adaya götürürken, battle royal (büyük savaş) deneyiminde de önemli değişiklikleri beraberinde getiriyor.

Oyundaki en büyük değişiklik, yukarıda da belirttiğimiz gibi, yeni ada oluyor. Bu yeni adada çok sayıda ilgi çekici nokta bulunuyor. Bunlar arasında “Ageless” (Yaşsız) olarak bilinen bir karakterin yaşadığı yeni bir hisar ve içinde “kinetik ore” olarak bilinen bir cevherin bulunduğu bir maden bulunuyor. Terk edilmiş çiftlik de oyuna eklenen konumlar arasında yer alıyor.

Fortnite’a yeni sezonda motorlu kır bisikletleri de ekleniyor. Buna ek olarak, oyuncular dev bir kartopu içinde yuvarlanıp adada dolaşabiliyor. Uçan deniz anası ile oyuncular yeniden sağlıklarına kavuşabilecek. Oyunculara sunulan silah seçenekleri de yeni adayla birlikte biraz daha genişliyor.

Fortnite 4. Kısım ile Unreal Engine 5.1’e geçiş yapıyor

Epic’ten yapılan açıklamaya göre, Fortnite yeni kısımla birlikte Unreal Engine 5.1 oyun motoruna geçiş yapıyor. Görsel efektlerde yapılan iyileştirmeler arasında yüksek kaliteli ışın izleme ve daha gerçekçi aydınlatma efektleri de bulunuyor.

Fortnite 4. Kısım 1. Sezon ile birlikte oyuna yeni karakterler de ekleniyor. Bu karakterler arasında Doom’dan Doom Slayer ve The Witcher’dan Rivyalı Geralt başı çekiyor. Oyuna yeni sezonun ilerleyen zamanlarında Hulk da eklenecek.

İLGİLİ HABERLER