Formula 1 yayın hakları için Amazon ile görüşüyor

Netflix’in içerik portföyünde canlı spor müsabakaları bulunmuyor. Disney ise bu işi ABD’de ESPN+ üzerinden hâllediyor. Amazon Prime Video ise farklı bölgelerde farklı spor organizasyonlarının yayınını gerçekleştiriyor. Bu organizasyonlar arasına Formula 1 de katılabilir gibi görünüyor.

Amazon Prime Video aboneleri ABD’de beyzbol, tenis ve Amerikan futbolu maçlarını izleyebiliyor. İngiltere’de Premier Lig, Almanya’da ise Şampiyonlar Ligi maçları Amazon Prime Video’da takip edilebiliyor. Servis şimdi de gözünü Formula 1’in yayın haklarına dikmiş gibi görünüyor.

Formula 1’in görevi bırakmaya hazırlanan CEO’su Chase Carey, Amazon ile yayın hakları konusunda görüşmeler yapıldığını doğruladı. Carey, hem Amazon ile hem de başka küresel dijital platformlarla yayın hakları için aktif görüşmelerin yürütüldüğünü belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Netflix Ağustos 2021 takvimi: Yaz mevsimine muhteşem filmlerle veda

Formula 1 ABD’de ESPN, İngiltere’de ise Sky Sports tarafından yayınlanıyor. Ancak pandemiyle birlikte hem Formula 1’in hem de ESPN’in yaşadığı kayıpların bazı değişiklikleri beraberinde getirebileceği belirtiliyor. Özellikle ABD’de organizasyonun popülaritesini artırmak adına çevrimiçi platformların etkisinden faydalanılabileceği ifade ediliyor.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...