Formula 1 yayın hakları için Amazon ile görüşüyor

Netflix’in içerik portföyünde canlı spor müsabakaları bulunmuyor. Disney ise bu işi ABD’de ESPN+ üzerinden hâllediyor. Amazon Prime Video ise farklı bölgelerde farklı spor organizasyonlarının yayınını gerçekleştiriyor. Bu organizasyonlar arasına Formula 1 de katılabilir gibi görünüyor.

Amazon Prime Video aboneleri ABD’de beyzbol, tenis ve Amerikan futbolu maçlarını izleyebiliyor. İngiltere’de Premier Lig, Almanya’da ise Şampiyonlar Ligi maçları Amazon Prime Video’da takip edilebiliyor. Servis şimdi de gözünü Formula 1’in yayın haklarına dikmiş gibi görünüyor.

Formula 1’in görevi bırakmaya hazırlanan CEO’su Chase Carey, Amazon ile yayın hakları konusunda görüşmeler yapıldığını doğruladı. Carey, hem Amazon ile hem de başka küresel dijital platformlarla yayın hakları için aktif görüşmelerin yürütüldüğünü belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google'dan Android tabletler için yeni bir bölüm: Eğlence Alanı

Formula 1 ABD’de ESPN, İngiltere’de ise Sky Sports tarafından yayınlanıyor. Ancak pandemiyle birlikte hem Formula 1’in hem de ESPN’in yaşadığı kayıpların bazı değişiklikleri beraberinde getirebileceği belirtiliyor. Özellikle ABD’de organizasyonun popülaritesini artırmak adına çevrimiçi platformların etkisinden faydalanılabileceği ifade ediliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 Portekiz GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP yapılamamıştı. F1...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...