Ford F-150 Lightning üretiminde kapasiteyi ikiye katlayacak

google news abone ol

Ford, F-150 Lightning elektrikli kamyonetinin üretiminde kapasiteyi ikiye katlamaya hazırlanıyor. İlk etapta yılda 75 bin araç üretmeyi planlayan şirket bu sayıyı 150 bine çıkaracak. Şirket, aralık ayında da ön siparişleri 200 bin araçla sınırlama kararı almıştı.

Ford CEO’su Jim Farley yaptığı açıklamada elektrikli otomobilleri için siparişlerin fazlasıyla dolduğunu dile getirmişti. Ford, 6 Ocak itibarıyla rezervasyon yapan ilk grubun siparişlerini tamamlayacak.

Ford üretim kapasitesini artırmak için çalışanlardan oluşan küçük bir “görev gücü” ekibi kurdu. Bu ekipte üretim, satın alma, strateji, ürün geliştirme ve kapasite birimlerinden çalışanlar yer alıyor. Şirket bir taraftan da önemli tedarikçileriyle birlikte elektrikli otomobil batarya hücresi, batarya yuvası ve elektrikli sürüş sistemi gibi parçaların üretiminin artırılmasının yollarını arıyor.

F-150 Lightning artık müşteriler için geniş ölçekli üretimin başlamasından bir önceki seviyede. Elektrikli kamyonetin teslimatlarının da bahar ayları itibarıyla başlaması planlanıyor. Ford, son kullanıcıyla buluşacak araçları piyasaya çıkmadan önce toplamda 1.6 milyon kilometre mesafe boyunca test etmeyi amaçlıyor.

Ford F-150 Lightning üretiminde kapasiteyi ikiye katlayacakFord, rezervasyon yapan müşterilerinin ön siparişlerini grup grup alacak. Şirket bunun için müşterilerinden davet e-postasını beklemelerini veya Ford.com hesaplarını düzenli olarak kontrol etmelerini istedi. Şirket, rezervasyon sırasında sonlarda yer alanların araçlarını 2023’te teslim alabileceğini belirtti.

2022 model Ford F-150 Lightning, ABD’de vergi teşvikleri olmadan 39 bin 974 dolar karşılığında satılacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony yeni hareket izleme aygıtı Mocopi ile metaverse alanına giriyor

Sony, sanal gerçeklik üzerinden sohbet gibi metaverse uygulamalarında dijital bir avatarı gerçek zamanlı olarak kontrol etmek için kullanılabilen, taşınabilir ve hafif bir hareket yakalama...

Netflix Emily in Paris’in yeni sezon fragmanını paylaştı

Emily in Paris 3. sezon bölümleriyle çok yakında izleyicilerle buluşacak. Yeni bölümler için geri sayım devam ederken, Netflix dizinin 3. sezonunu resmi fragmanını ve...

Microsoft’tan Windows 11 yüklü sistemlerde yaşanan oyun sorunlarını çözen güncelleme

Microsoft, Windows 11 kullanıcılarına bazı oyun performansı sorunlarını gideren bir güncellemenin önizlemesini sunuyor. Yazılım üreticisi, en son 2022 Güncellemesine (22H2) yükselten bazı Windows 11...

ÖNE ÇIKANLAR