Ford F-150 Lightning için kesenin ağzını açıyor

Elektrikli pikap kamyonet Ford F-150 Lightning büyük bir ilgiyle karşılanmış durumda. Ford da bu ilgiyi sürdürme konusunda kararlı görünüyor. Otomotiv devi, üretim kapasitesini artırmak adına 250 milyon dolar yatırım yapacağını ve 450 kişiyi daha işe alacağını açıkladı.

Bu yatırım, Ford’un yılda 80 bin F-150 Lightning üretmesine yardımcı olacak. Elektrikli pikap için şimdiden 150 bin rezervasyon alan Ford, bu sayede bekleme sürelerini biraz daha kısaltmayı amaçlıyor.

İşe alınanların büyük kısmı Ford’un ABD’nin Dearborn şehrinde bulunan elektrikli araç üretim merkezinde montaj aşamasında görev yapacak. Bir kısmı da farklı tesislerde batarya ve motor üretimi için çalışacak. İlk pikap kamyonetler 2022’nin ilkbaharında sahipleriyle buluşacak.

Ford F-150 Lightning, önümüzdeki yıllarda yola çıkan tek elektrikli pikap kamyonet olmayacak. Tesla Cybertruck ve Rivian RT1 gibi elektrikli araçlar da sahipleriyle buluşacak.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun