EğlenceManşetler

Football Manager 2023’ün çıkış tarihi belli oldu

football manager 2023

Dünyanın en popüler futbol menajerlik oyunu olan Football Manager serisinin en yeni oyunu olan Football Manager 2023’ün çıkış tarihi belli oldu. 8 Kasım’da oyuncularla buluşacak olan oyun, PlayStation 5’te de oynanabilecek.

Apple Arcade aboneleri de en yeni Football Manager oyununa ekstra bir ücret ödemeden erişebilecek. Oyunun FM23 Touch olarak adlandırılan versiyonunu iPhone, iPad, Apple TV ve Mac’te deneyimlemek mümkün olacak.

PlayStation 5’te ise oyunun FM23 Console versiyonu oynanabilecek. Söz konusu versiyon Xbox Series X/S ve Xbox One’da da oyuncularla buluşacak. Oyunun daha sadeleştirilmiş versiyonu olan FM23 Mobile da iOS ve Android için yayınlanacak.

Sports Interactive’in stüdyo direktörü Miles Jacobson, Football Manager 2023 hakkında şu ifadeleri kullandı: “İki yeni platforma giriş yaptığımız FM23, Football Manager serisi için ileri yönde atılmış önemli bir adım niteliği taşıyor. Hayranlarımız uzun yıllardır bizden bir PlayStation oyunu istiyordu. PlayStation sahiplerine bir futbol menajeri olmaya en yakın ve en gerçekçi deneyimi yaşatacağımız için heyecanlıyım. 2021’de iOS ve Android için bir Touch oyunu çıkarmama kararı ise bizim için zor olmuştu ve hayranlarımızı da üzmüştü. Apple Arcade ile yaptığımız iş birliği bize bu popüler oyunu hem kendimiz hem de geniş topluluğumuz için anlamlı biçimde yeniden sunma fırsatını veriyor.”

Football Manager 2023 hakkında daha fazla detay öğrenmek içinse ekim ayını beklemek gerekiyor.