Yahoo ve Google içerik savaşında koz elde etmek için Flipboard’u satın almayı istiyor

flipboard-300114

Arama devleri Yahoo ve Google, ortak bir hedefi gözlerine kestirmişe benziyor. The Wall Street Journal’da yer alan habere göre, her iki şirket de haberleri dergi formatında sunan Flipboard’u satın almak için görüşmeler yapıyor.

Mikro blog servisi Twitter’ın da Flipboard’la ilgilendiğine dair haberler hafta içinde gündeme gelmişti. Twitter’ın Flipboard için 1 milyar dolar ödemeye hazır olduğu, ancak görüşmelerin de nisan ayından bu yana askıya alındığı söylentiler arasında yer alıyor.

Son rakamlara göre, Flipboard’un aylık aktif kullanıcı sayısı 65 milyona ulaşmış durumda. Şirket 2013’ün aralık ayında yatırımcılardan 120 milyon dolar kaynak sağlamayı başarmıştı.

Flipboard’a olan ilginin bir anda artması çeşitli nedenlere bağlanıyor. İnternet şirketlerinin içerikler üzerinden kullanıcılarla etkileşime girmeye başlamasıysa bu ilginin en önemli nedeni olarak tanımlanıyor.

Facebook, bundan iki hafta önce yayıncıların içeriğine daha hızlı erişim imkanı sunmak ve parasallaşma seçeneklerini artırmak adına Instant Articles özelliğini duyurmuştu. Snapchat ise Discover bölümüyle kullanıcılarına özelleştirilmiş haberler sunma konusunda önemli adımlar atıyor.

Hem Google’ın hem de Yahoo’nun içerik dağıtımı konusunda öğrenecek çok şeyi olduğu belirtilirken, Flipboard mücadelesinde hangi şirketin galip çıkacağı teknoloji dünyasının halihazırda cevabı en çok merak edilen soruları arasında yer alıyor. Google, Yahoo ve Flipboard’dan ise henüz iddialara ilişkin bir açıklama gelmedi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

YouTube masaüstüne video indirme özelliğini test ediyor

YouTube, videoları masaüstü web tarayıcınıza indirmenize olanak sağlayacak, resmen kendisine ait olacak bir yöntemi test ediyor. 19 Ekim'e kadar sürecek olan test için uygun olup...

iPadOS 15 İncelemesi

Apple'ın tabletlerine özel işletim sistemi iPadOS, en son sürümü iPadOS 15 ile birlikte iPad'lere yeni özellikler ve yetenekler kazandırıyor. Apple iOS 15 ile birlikte...

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...