Flipagram kısa fotoğraf ve video hikayelerini gerçek şarkılarla süsleyecek

flipagram-200715

Kullanıcı sayısı 33 milyonu aşan Flipagram; büyük plak şirketleri, bağımsız sanatçılar ve yayıncılarla anlaşarak müzik katalogunu büyük ölçüde genişletme imkanına kavuştu. Hızla büyüyen sosyal uygulama, kullanıcılarına arka planlarına müzik ekleyebildikleri fotoğraf veya video hikayeleri oluşturma imkanı sağlıyor. Flipagram kullanıcıları, 2015’in ilk çeyreğinde 14 milyondan fazla hikaye oluşturdu.

One Direction, Maroon 5, Garth Brooks ve Britney Spears, Flipagram’ın giderek genişleyen ünlü kullanıcılar listesinin üyeleri arasında yer alıyorlar. Uygulamayla oluşturulan hikayelerin Facebook ve Instagram’da paylaşılabilmesi, Flipagram’a popülarite kazandıran faktörler arasında yer alıyor. Gençlerin Instagram’da paylaştığı süslü video kliplerin önemli bir kısmı Flipagram’dan geliyor. Ancak yapılan yeni anlaşmanın Flipagram’a bu konuda yardımcı olması pek mümkün gözükmüyor. Yeni lisans anlaşmalarıyla kataloga eklenen müziklerin kullanımı Flipagram uygulamasıyla sınırlandırılıyor. Hikayeler Facebook veya Instagram’da paylaşılırsa, müzik geri çekiliyor.

Hikayelerde kullanılan şarkıların iTunes bağlantıları belirgin biçimde gösteriliyor. Flipagram da iTunes ortaklık programı sayesinde bu bağlantılar üzerinden satın alınan şarkılardan para kazanıyor. Buna ek olarak, şarkıları çevrim içi ortamda dinleyebilmek adına Spotify bağlantıları da sunuluyor. 2013’te Los Angeles’ta kurulan Flipagram, Sequoia Capital’ın başını çektiği yatırım turunu da kasasına 70 milyon dolar koyarak kapattı.

Flipagram’ın kurucusu ve CEO’su Farhad Mohit yaptığı açıklamada, “Bu anlaşmalarla birlikte kullanıcılarımız Flipagram hikayelerinde faydalanabilecekleri kapsamlı bir popüler, klasik ve bağımsız şarkı kataloguna kavuştular. İş ortaklarımız ise her ay paylaşılan on milyonlarca Flipagram hikayesi üzerinden şarkılarını pazarlama imkanını yakaladılar.” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Chrome OS Google Chrome gibi hızlı güncelleme planına geçiyor

Yapılan yeni lisans anlaşmasının Flipagram’ı bir Instagram aracı olmaktan çıkarıp tam teşekküllü bir Instagram rakibine dönüştürüp dönüştürmeyeceğini zaman gösterecek.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...

Hades 13 Ağustos’ta Xbox ve PlayStation’a geliyor

Supergiant Games'in roguelike oyunu Hades, 13 Ağustos'ta Xbox ve PlayStation konsollarına geliyor. Oyun Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5 için satışa sunulacak....