Flickr zaman çizgisi tabanlı Film Rulosu görünümünü kullanıcılara sunuyor

flickr-film-rulosu-140214-1

Flickr Camera Roll (Film Rulosu) olarak adlandırılan yeni özelliğini duyurdu. PetaPixel sitesinin belirttiğine göre, henüz beta aşamsında olan ve testleri devam eden bu yeni özellik sayesinde kullanıcılara daha güzel görünüme sahip bir kullanıcı arayüzü sunuluyor, kullanıcılara fotoğraflarını mükemmel kolaylıkla gezme, düzenleme ve organize etme imkanı veriliyor.

Film Rulosu kullanıcılara bütün fotoğraflarını tarihe göre sıralanmış akıcı bir dizi eşliğinde görüntüleme fırsatı veriyor. Kullanıcılar fotoğrafları çekim tarihi veya yüklenme zamanına göre sıralayabiliyor, en son fotoğraflarından film rulosunun başlangıç noktasına, sondaki en eski fotoğrafa akıcı şekilde kaydırma yapabiliyor.

Bir başka büyük güncelleme de zaman akışının eklenmesi. Kullanıcılar sayfanın sol tarafında gösterilen bir yıla tıkladığında, yıl görünümü 12 aylık görünüme açılıyor, kullanıcılara zamanda hızlı şekilde ileri ve geri gitme fırsatı sunuluyor. Bu, biraz Facebook’un zaman tünelini hatırlatıyor, belirli tarihler arasında kolaylıkla geçiş yapılabiliyor.

flickr-film-rulosu-140214-2

Flickr tasarım ve kullanıcı dostu görünüm bakımından rekabetin gerisinde kalmaya başlamıştı. Bu açıdan Film Rulosu Yahoo tarafından servisi kullanıcılar için daha hoşa giden hâle getirmek amacıyla, ileri doğru atılmış büyük bir adım olacaktır.

Fotoğraf paylaşım sitesinde geçtiğimiz ilkbaharda kapsamlı bir tasarım değişikliği yapılmış, iOS ve Android uygulamaları yenilenmiş, her bir fotoğrafın altına favorilere ekleme, yorum yapma veya paylaşım seçenekleri eklenmişti. Tabii ki, Instagram benzeri fotoğraf paylaşım servislerinin büyümeye devam etmesi, Flickr’ın bu gibi güncellemeleri daha sık ve hızlı şekilde yapmasını gerekli kılıyor. Aksi takdirde servisin geride kalacağı açıkça görülüyor.

Film Rulosu işlevi henüz bütün kullanıcılara sunulmadı, ancak birkaç gün içinde herkese ulaştırılması hedefleniyor.

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modelleri Türkiye’de ön satışa çıktı

Apple'ın 2021 model iPhone 13 serisi telefonları geçen hafta ABD başta olmak üzere çeşitli ülkelerde ön satışa çıktıktan sonra, bugün itibarıyla mağazalarda satılmaya başladı....

Twitter Bitcoin ile bahşiş alma ve gönderme dönemini başlattı

Twitter, uygulaması aracılığıyla Bitcoin cinsinden bahşiş talep yeteneğini etkinleştirerek, kripto para biriminin bir ödeme yöntemi olarak kullanımını teşvik eden ilk büyük sosyal ağ oluyor....

F1 Rusya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

F1 Türkiye GP 2021 öncesindeki son yarış Rusya'da. Bu hafta sonu düzenlenecek F1 Rusya GP yarışında Verstappen ve Hamilton arasındaki şampiyonluk mücadelesinin nereye doğru...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun