Fitbit Blaze akıllı saatte fitness takip özelliği ön planda

fitbit-blaze-060116-2

Akıllı saat üreticileri giyilebilir ürünlerine hareket sensörleri veya kalp ritm monitörleri eklemeden geçmiyorlar. Aktivite takip alanındaki büyük oyunculardan bir tanesi de bunun tersini yapmayı deniyor. Fitbit tam donanımlı akıllı saati Blaze’in duyurusunu gerçekleştirdi.

Fitbit Blaze 200 dolarlık yurt dışı satış fiyatına sahip olan, renkli dokunmatik LCD ekrana sahip olan bir akıllı saat. Akıllı telefona gelen bildirimleri gösteriyor, içinde yer alan pil de 5 güne kadar kullanım imkanı sağlıyor. Tabii ki, adım sayısı, nabız ve diğer fitness istatistiklerini de tutuyor.

Fitbit’in akıllı saati tam gelişmiş bir akıllı saat değil, en azından 2016 standartlarına göre durum böyle. Android Wear, Tizen veya Apple Watch saatleri gibi üçüncü taraf uygulamaları çalıştıramıyor.

Ancak gelen aramalara, yazılı mesajlara veya yaklaşan randevulara ait bildirimleri gösteriyor. Ayrıca akıllı telefonunuzla eşleştirerek telefonun GPS’ini kullanabilir, koşarken mesafe veya hız ölçümü yapabilirsiniz.

Blaze’in büyük ekranı şirketin şimdiye kadar çıkardığı diğer fitness aygıtlarınınkinden daha büyük. Bu da temel bildirimlerin yanı sıra egzersiz bilgilerini de daha büyük ekranda, daha detaylı şekilde görme fırsatını veriyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...