Fitbit Sense ve Versa 3 güncellemesi yeni özellikler getiriyor

Fitbit giyilebilir ürünlerine sürekli olarak yeni özellikler getirmek istese de, bu pek sık gerçekleşen bir durum değil. Ancak Fitbit Sense ve Versa 3 için hazırlanan son güncelleme, bu durumu değiştiriyor.

Güncelleme, Fitbit’in iki akıllı saatine kandaki oksijen seviyesini ölçme yeteneğini getiriyor. Buna ek olarak, Google Asistan’ın yanıtlarını saatlerden sesli şekilde duymak mümkün hâle geliyor.

Sense ve Versa 3 sahipleri, kanlarındaki oksijen seviyesini saat kadranı üzerinden veya Fitbit uygulamasındaki panelden takip edebilecek. Kullanıcılar bu panelde gecelik ortalamalarını ve haftalık trendlerini de görebilecek.

Versa 3’te kullanıcılara yüksek ve düşük kalp atış hızı bildirimleri de gönderilecek. Eğer anormal bir durum tespit edilirse kullanıcılardan Fitbit uygulamasındaki kısa anketi cevaplamaları istenecek ve böylelikle ne olduğu daha iyi anlaşılabilecek.

Bir diğer yenilik ise Google’ın yanıtlarının saatlerden sesli biçimde duyulabilecek olması. Örneğin, alarm kurarsanız Google size “Tamam. Alarmınız yarın sabah saat 7’de çalacak” şeklinde sesli yanıt verecek. Buna ek olarak, Google’a nasıl uyuduğunuzu sorarsanız “Dünden bu yana toplam 8 saat 15 dakika uyudunuz” şeklinde cevaplar alabileceksiniz.

Fitbit Sense ve Versa 3 için sunulan bir diğer yenilik ise “kadran değiştirici” adını taşıyor. Bu yeni özellik sayesinde akıllı saatlerin kadranları sadece birkaç dokunuşla kısa süre içinde değiştirilebilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...