Fitbit Sense ve Versa 3 güncellemesi yeni özellikler getiriyor

google news abone ol

Fitbit giyilebilir ürünlerine sürekli olarak yeni özellikler getirmek istese de, bu pek sık gerçekleşen bir durum değil. Ancak Fitbit Sense ve Versa 3 için hazırlanan son güncelleme, bu durumu değiştiriyor.

Güncelleme, Fitbit’in iki akıllı saatine kandaki oksijen seviyesini ölçme yeteneğini getiriyor. Buna ek olarak, Google Asistan’ın yanıtlarını saatlerden sesli şekilde duymak mümkün hâle geliyor.

Sense ve Versa 3 sahipleri, kanlarındaki oksijen seviyesini saat kadranı üzerinden veya Fitbit uygulamasındaki panelden takip edebilecek. Kullanıcılar bu panelde gecelik ortalamalarını ve haftalık trendlerini de görebilecek.

Versa 3’te kullanıcılara yüksek ve düşük kalp atış hızı bildirimleri de gönderilecek. Eğer anormal bir durum tespit edilirse kullanıcılardan Fitbit uygulamasındaki kısa anketi cevaplamaları istenecek ve böylelikle ne olduğu daha iyi anlaşılabilecek.

Bir diğer yenilik ise Google’ın yanıtlarının saatlerden sesli biçimde duyulabilecek olması. Örneğin, alarm kurarsanız Google size “Tamam. Alarmınız yarın sabah saat 7’de çalacak” şeklinde sesli yanıt verecek. Buna ek olarak, Google’a nasıl uyuduğunuzu sorarsanız “Dünden bu yana toplam 8 saat 15 dakika uyudunuz” şeklinde cevaplar alabileceksiniz.

Fitbit Sense ve Versa 3 için sunulan bir diğer yenilik ise “kadran değiştirici” adını taşıyor. Bu yeni özellik sayesinde akıllı saatlerin kadranları sadece birkaç dokunuşla kısa süre içinde değiştirilebilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Recep İvedik 7’den ilk fragman geldi

Disney+ Recep İvedik 7 paylaşımlarına devam ediyor. Çevrimiçi içerik platformu, filmin afişini kısa süre önce paylaşmıştı. Şimdi de filmin ilk fragmanı izleyicilerin karşısına çıktı. Togan...

Vivo Y02 6.51 inç ekran, 5000 mAh pille geliyor

Vivo Y02 geçtiğimiz ağustos ayında tanıtılan Y02s'in ardından resmiyet kazandı. Akıllı telefonda ismi henüz açıklanmayan sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 3 GB...

Tesla yeni tasarımla Model 3’ün üretim maliyetini düşürecek

Tesla Model 3'ün yeniden tasarımı için hazırlanıyor. Reuters'ın haberine göre, şirket çalışmaları "Highland" kod adıyla yürütüyor. Tesla'nın amacının üretim sürecinin sadeleştirmek ve gerekli parça...

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesi kolaylaşıyor

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesini sağlayan özellik dağıtıma çıktı. Bir tür hatırlatıcı işlevi gören bu özellik sayesinde kullanıcılar unutmamaları gereken şeyleri kendilerine iletebilecek. "Kendine...

ÖNE ÇIKANLAR