Fitbit’in yeni akıllı saatleri Sense 2, Versa 4 ve Inspire 3 Türkiye’de satışa sunuluyor

google news abone ol

Fitbit’in kısa süre önce küresel lansmanını yaptığı sağlık ve zindelik odaklı yeni akıllı saatleri, Fitbit Sense 2, Versa 4 ve Fitbit Inspire 3 Türkiye’de satışa çıkıyor. Yakın dönemde resmi olarak Google bünyesine katılan Fitbit’in yeni akıllı saat modellerinden Fitbit Versa 4 ve Sense 2 yeni Fitbit OS tarafından destekleniyor. Kolay ara yüzü ile kullanıcılara başarılı bir akıllı saat deneyimi sunan cihazların her ikisi de ince ve hafif tasarımları ile öne çıkıyor. Fitbit’in yeni akıllı saatleri Türkiye’de Bilkom güvencesiyle satılacak.

Stresi daha iyi yönetme konusunda da vücudun stres karşısındaki tepkisini ölçen cEDA vücut tepki sensörü ile gelen Fitbit Sense 2, gün boyu stres seviyesinin izlenmesine yardımcı oluyor. Bu sensör sayesinde cihaz ayrıca stres seviyesini ölçmek için kalp atış hızı değişkenliğini ve vücut ısısını kullanıyor. Bu şekilde, potansiyel tetikleyicilerin fark edilmesine, zaman içinde dayanıklılığı artırmak için bir özel bir stres yönetimi uygulaması oluşturulmasına imkan tanıyor.

Stres ölçümü, kalp ritmi takibi gibi sağlık kapsamlı sağlık verilerine ek olarak cEDA vücut tepki sensörü ile gelen Fitbit Sense 2, gün boyu stres seviyesinin izlenmesine yardımcı oluyor. Cihaz ayrıca, uyku izleme özelliği ile 7/24 vücut kontrolünü destekliyor.

SpO2 teknolojisini de destekleyen saat, kapsamlı bir sağlık ve fitness verisi sunuyor. Kullanıcılar Vücut Tepkisi sensörüne ek olarak akıllı saat solunum hızı ve dinlenme kalp ritmi ölçümü gibi çeşitli tıbbi özelliklerini bünyesinde barındırıyor. 10 güne kadar batarya ömrü sunan Sense 2, 10 dakikada %75’e dolum sağlayan hızlı şarj teknolojisiyle geliyor. Saatteki en önemli özelliklerden biri 2022’nin sonunda devreye girecek olan Google Maps ve Wallet entegrasyonu olacak.

Fitbit'in yeni akıllı saatleri Sense 2, Versa 4 ve Inspire 3 Türkiye'de satışa sunuluyor
Fitbit Versa 4

Fitbit OS sayesinde daha basit, daha kolay ve daha hızlı çalışan bir spor odaklı akıllı saat olan Versa 4, HIIT, ağırlık kaldırma, CrossFit dahil olmak üzere 40’tan fazla spor modu ile geliyor. GPS işlevi ve Fitbit Premium aracılığıyla binden fazla egzersiz seti ve dikkat oturumuna sahip bu hafif, rahat ve giyilebilir cihaz, aynı zamanda aktiviteler sırasında bile kullanışlı ve dayanıklı.

Fast Pair ve birçok Google uygulamasını kullanabileceğiniz Versa 4, 2022’nin sonunda devreye girecek olan Google Maps ve Wallet ile geliyor. 6 günlük bir pil ömrüne sahip olan akıllı saat, hızlı şarj desteği ile geliyor ve bataryası 10 dakikada yüzde 75 seviyesine ulaşıyor.

Giriş segmentinde konumlanan Fitbit Inspire 3 akıllı bileklik, ise ince tasarımı ve 10 güne varan pil ömrüyle dikkat çekiyor. Aktivite, kalp atış hızı, uyku, stres ve daha fazlası gibi temel ölçümleri 7/24 kolaylıkla izleyebileceğiniz cihaz, 50 metreye kadar suya dayanıklı oluşu ile ince ve hafif tasarımı ile dikkat çekiyor.

Fitbit'in yeni akıllı saatleri Sense 2, Versa 4 ve Inspire 3 Türkiye'de satışa sunuluyor
Fitbit Inspire 3

Renkli dokunmatik ekrana sahip Inspire 3, aktivitenizin ve uykunuzun stres seviyenizi nasıl etkilediğini görebilmeniz için tüm değerlerinizi tek bir yerden takip etmeyi kolaylaştırıyor. Uyumak için cihazınızı taktığınızda, Uyku Aşamaları ve Uyku Puanı ile uyku kaliteniz hakkında bilgi edinebiliyor ve ardından uykunuzu zaman içinde iyileştirmeye yardımcı olmak için yatma vakti hatırlatıcısı, SmartWake alarmı veya bileğinize rehberli nefes alma gibi uygulamaları deneyebiliyorsunuz. Ayrıca Stres Yönetim Puanı ile vücudunuzun fiziksel stres belirtileri gösterip göstermediğini takip etmenize yardımcı olacak farkındalık egzersizlerini de size sunuyor. Aktivitenizin, uykunuzun ve stresinizin vücudunuzu nasıl etkilediğini cihazın kontrol panelinde görebiliyorsunuz.

Fitbit Sense 2, Versa 4 ve Inspire 3 için ne kadar ödemek gerekiyor?

Fitbit Sense 2 Türkiye’de 6 bin 499 TL karşılığında satışa sunulacak. Versa 4’ün fiyat etiketinde ise 4 bin 999 TL yazacak. Inspire 3 içinse 2 bin 199 TL ödemek gerekecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify’ın 2022 Özeti hazır: Türkiye 2022’de rap dinlemeye devam etti

Bir yılın sona ermekte olduğunun en önemli işaretlerinden birisi de çevrimiçi platformların ve teknoloji şirketlerinin yıla bakış atan özetlerini paylaşması. Bu özetlerin en meşhurlarından...

Disney+ Yılbaşı Gecesi filminin resmi afişini paylaştı

Disney+ Yılbaşı Gecesi ile Türk yapımı orijinal içeriklerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Yılbaşından hemen önce izleyicilerle buluşacak olan filmin afişi Disney+ tarafından paylaşıldı. Yapımcılığını...

Twitter yanlış COVID-19 bilgileriyle mücadelesini sonlandırdı

Twitter COVID-19 hakkındaki yanlış bilgilerle mücadelesini en azından şimdilik sonlandırmış gibi görünüyor. Mikro blog servisinin kullanıcıları ve CNN, şirketin şeffaflık sitesindeki COVID'le ilgili yanlış...

İşte 2022’nin App Store Awards kazananları

Apple bugün, 2022 yılının App Store ödülü kazananlar listesinin yanı sıra ücretsiz ve ücretli kategorilerde yılın en çok indirilen uygulama ve oyunların sıralamalarını da...

ÖNE ÇIKANLAR