Fitbit Mindful Method ile stres yönetimine odaklanıyor

Fitbit, Premium üyeleri için Mindful Method adını taşıyan özel bir zindelik programını hayata geçirdi. Program, alternatif tıp uzmanı Deepak Chopra tarafından hazırlandı. Mindful Method, Fitbit’in Sense ile başladığı stres yönetimi çalışmalarını bir adım öteye taşıyor.

Mindful Method’da farkındalık, stres yönetimi, uyku, zindelik ve zihin-vücut bağlantısı gibi konuları kapsayan 30’dan fazla sesli ve görüntülü oturum bulunuyor. Alanında tanınmış bir isim olan Chopra tarafından hazırlanan bu oturumların sayısının önümüzdeki dönemde artması bekleniyor.

Chopra, programın duyurusu için gerçekleştirilen sunumda katılımcılara Mindful Method’daki meditasyon oturumlarından birini gösterdi. Sunuma katılanlar, genel deneyimin Calm veya Headspace’teki seanslardan çok farklı olmadığını belirtiyor. Fitbit ise Chopra’nın zindelik felsefesini giyilebilir ürünlerinden ve Premium programından gelen verilerle birleştirerek sunmayı amaçlıyor.

Fitbit’ten verilen bilgiye göre, Premium abonelerine 100’den fazla farkındalık odaklı ses klipleri sunuluyor. Ancak Deepak Chopra’nın ismi, daha çok Fitbit kullanıcısını aylık 9.99 dolar ödemeye ikna etmeye yardımcı olabilir. Mindful Method, Fitbit’in sadece veri toplamak ve göstermekle yetinmediğini; bu verilerden başka şekillerde kullanıcılara fayda sağlayabildiğini de gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy S21 FE tanıtımı ağustostaki Unpacked etkinliğinden sonra olacak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Surface Duo 2'nin sızan fotoğrafları üçlü kamera sistemini gösteriyor

Deepak Chopra’nın bulunduğu 10 Mindful Method oturumuna Fitbit uygulaması üzerinden erişilebiliyor. Erişim için yukarıda da belirttiğimiz gibi Fitbit Premium abonesi olmak gerekiyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...