Fitbit Charge 4 kandaki oksijen seviyesini gösterebilecek

Fitbit Charge 4 bileklik tanıtıldığında en dikkat çeken özelliklerden birisi de kandaki oksijen seviyesinin ölçülebilmesi olmuştu. Ne var ki, kullanıcılar uzun süre boyunca bu verileri sadece Fitbit’in akıllı telefon uygulaması üzerinden görebilmişti. Ancak Charge 4 için hazırlanan son güncellemeyle bu durum değişiyor.

Fitbit tarafından hazırlanan son güncellemenin değişiklik kaydında şu ifadeler yer alıyor: “Fitbit cihazınız artık uyku sırasında kanınızın oksijen seviyesini ölçebilecek.” Sıkça Sorulan Sorular sayfasında ise Charge 4 sahiplerine yatarken de bilekliği takmaları tavsiye ediliyor. Burada ana saat ekranında yukarıya doğru sürükleme yapıldığında ise kullanıcılar kandaki oksijen seviyesini görebilecek. Fitbit, en doğru değerin uyandıktan bir saat sonra görülebileceğini belirtmeyi de ihmal etmedi.

Şirket bunun doktor kontrolünün yerini tutmayacağının altını çiziyor. Ancak bu sayede toplanan verilerin sağlık sorunlarının tespitinde yardımcı olabileceğini de unutmamak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple'ın Safari değişiklikleri en son iPadOS 15 beta ile opsiyonel hâle geliyor

Fitbit Charge 4 öncesinde de başka cihazlarına SpO2 sensörü yerleştirmişti. Ne var ki, şirket bu sensörü aktive etmek için 2020’yi beklemişti.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...