Teknoloji

Mozilla Firefox View ile sekme yönetimini kolaylaştırıyor

firefox view

Mozilla popüler internet tarayıcısı Firefox’un en güncel sürümüyle birlikte kullanıcılarının karşısına Firefox View adını taşıyan yeni bir panel çıkarıyor. Bu panel sayesinde kullanıcılar tüm cihazlarındaki açık ve yakınlarda kapatılan sekmeleri takip edip yönetebilecek. Bu panel tarayıcının sol üst köşesindeki küçük Firefox logosuna gizleniyor.

Firefox View ile yakınlarda kapatılan maksimum 25 sekme listeleniyor. Böylelikle kullanıcıların açtıkları ancak tam anlamıyla okuyup incelemeye fırsat bulamadıkları makalelere tekrar ulaşması kolaylaşıyor. Bilgisayarının yanı sıra telefon veya tabletinden Firefox hesabına giriş yapanlar ise “Sekme seçimi” isimli bir bölüm görüyor. Böylelikle eş zamanlanmış cihazlardaki açık sekmelere erişmek de mümkün hâle geliyor.

Firefox kullanıcılarına sunulan yenilikler Firefox View ile sınırlı kalmıyor. Tarayıcıya eklenen yeni bir kısayol, gizli moda geçişi çok daha hızlı hâle getiriyor ve bu modu başlatmayı kolaylaştırıyor. Kullanıcılar klavye kısayolu veya Firefox’un menülerinde dolaşmak yerine gizli mod kısayolunu bilgisayarlarının masaüstüne sabitleyebiliyor.

firefox gizli modYeni masaüstü kısayolu, gizli mod ikonunu Firefox logosunun yanında gösterecek. Böylelikle standart kısayol ve gizli mod kısayolunu ayırmak mümkün olacak. Mozilla, Firefox’un gizli modunun kullanıcıların gezinme geçmişini takip etmediğini ve tarayıcı kapatıldığında çerezlerin silindiğini vurgulamayı ihmal etmiyor.

Mozilla, Firefox’un gizli modunu otomatik olarak koyu renk modu eşliğinde açıyor. Böylelikle standart deneyim ve gizli mod arasındaki farkın biraz daha belirginleşmesi sağlanıyor. Bunun Google’ın Chrome’un gizli modunu sunumuna benzer olduğu söylenebilir.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER