Firefox’un en son deneyi Advance size makaleler öneriyor

mozilla firefoxFirefox, Advance adını verdiği deneysel nitelikte bir tarayıcı eklentisi çıkarıyor. Bu eklenti okuduğunuz makalelere ve en son göz atma geçmişinize bağlı olarak yeni web siteleri ve makaleler öneriyor.

Advance’in iki bölümü bulunuyor. Bunlardan ilki “Read Next”, yani “Sonrakini Oku” bölümü; mevcut sekmenizi temel alarak makaleler öneriyor. “For You”, yani “Sizin İçin” bölümü ise daha geniş kapsamlı, en son göz atma geçmişinizi kullanarak tavsiyelerini sıralıyor. Firefox, verdiği bir örnekte, popüler restoranların listesinde gezindiğiniz sırada Advance’in diğer benzer yeme-içme mekanlarını önererek işinizi kolaylaştırabileceğini dile getiriyor.

firefox advance

Şirketin reklamları ve düzenli olarak önerilen makaleleri bir arada gösteren sponsorlu Pocket entegrasyonundan farklı olarak, tüm tavsiyeler her bir kullanıcı için kişiselleştiriliyor. Eğer başarılı olursa, Firefox’un Advance’i de benzer şekilde bir gelir kaynağı olarak kullandığını görebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
En iyi internet tarayıcısı 2018: Hangisi daha hızlı, işlevsel ve güvenli

Firefox Advance gücünü yapay zekâdan alıyor

Advance, özdevinimli öğrenme alanında faaliyet gösteren ve tavsiyelerde uzmanlaşan bir girişim olan Laserlike tarafından destekleniyor. Güvenlik amacıyla, kullanıcıların Advance’in çalışması üzerinde tam kontrolü olacak. Laserlike’ın hangi göz atma geçmişine erişebileceğini görebilecek, seçtikleri verinin silinmesini talep edebilecekler.

Advance, Firefox’un Test Pilot programının bir parçası. Bu program kapsamında isteyen kullanıcılar internet tarayıcısının yeni özelliklerini, bunlar ana uygulamaya gelmeden önce test edebiliyorlar. Eğer ilgi duyuyorsanız, bu bağlantı üzerinden kaydolup Advance’i indirebilirsiniz.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....