Final Space VR oyununa dönüşüyor

google news abone ol

Türkiye’de Netflix tarafından yayınlanan çizgi dizi Final Space, bir VR oyununa dönüşüyor. Adult Swim’in yapımcısı olduğu dizi, geçtiğimiz yıl Adult Swim’in sahibi WarnerMedia ve Discovery’nin birleşmesinin ardından iptal edilmişti. Final Space’te evrenin derinliklerinde dolaşan astronot Gary Goodspeed ve uzaylı arkadaşı Mooncake’in maceraları anlatılıyor.

Dizinin yaratıcısı Olan Rogers, geçtiğimiz eylül ayında yaptığı açıklamada Final Spaces’in dördüncü sezonunun olmayacağını belirtmiş; ancak dizinin oyun uyarlamaları üzerinde çalıştıklarını dile getirmişti. Bu uyarlamalardan birisi, Final Space: The Rescue adını taşıyan VR oyunu olacak.

Final Space’in Twitter hesabından oyundan 15 saniyelik kesit gösterilen bir video paylaşıldı. Söz konusu Twitter iletisinde oyunla ilgili detaylı bilgilerin ilerleyen zamanlarda verileceği bilgisi de yer alıyor.

Paylaşılan videoya bakıldığında oyun akıllara Borderlands’i getiriyor. Oyunda uzay gemisinde geçen çizgisel bir hikayeyle ateşli silahların kullanıldığı renkli bir deneyim birleştirilecek gibi görünüyor. Diziden hangi karakterlerin oyunda yer alacağı ise belirsizliğini koruyor.

Final Space VR oyununun geliştiriciliğini Grab Games yapıyor. Oyunun kesin yayın tarihi konusunda bilgi verilmese de, çok yakında oyuncularla buluşacağı belirtildi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR